Protihráč ho prosil marně

Chomutov - Třemi góly, dvěma z penalt, položil Třinec. Libero Svatopluk Habanec se v sobotním utkání druhé fotbalové ligy dočkal ve svých jednatřiceti letech prvního hattricku mezi dospělými. "Nevybavuji si, že bych někdy jindy ve druhé nebo třetí lize dal tři góly. Naposledy v Teplicích za dorost s KPS Brno, skončilo to 3:3," vzpomněl si Habanec, hrající asistent trenéra Chomutova. Ve statistikách m á letos zapsáno už devět gólů, je nejlepší střelec týmu.

Jak oslavíte svůj životní střelecký úspěch?
Hned po zápase jedu do Brna za tátou. Má vinný sklep, v něm budu oslavovat. Ty tři góly věnuji jemu, zaslouží si je. Teď jsem mu volal, byl šťastný.

Ale zápas začal smolně, prohrávali jste.
Vyvíjelo se vše jinak, než jsme si malovali. Chtěli jsme na Třinec vlítnout, dát jeden dva góly. Stal se pravý opak. Penalty na 1:1 jsem se trochu bál, přiznávám. Ale gólman šel na druhou stranu. Než jsem ale kopnul, vybavilo se mi, jak jsme na podzim doma hráli s Karvinou a já z pokutového kopu napálil tyč. Prohráli jsme 1:2, každý spekuloval, že jsme to střelili. Od té doby se s námi vezly horší výsledky.

Po důležitém vyrovnání už jste Třinec nepustili ke slovu.
Oni mají s výjimkou Grussmanna a brankáře mladý mančaft. Na víc neměli. Při mém druhém gólu jsem si narazil míč s Holomkem, oběhl jsem obranu, sklepl balón a levačkou se trefil pod břevno.

Po faulu na Časka jste v závěru byl exekutorem i druhé penalty.
Gólman Jursa říkal, že chce vyniknout, jestli bych míč nemohl jen dloubnout. Tak jsem mu ho poslal k tyči.

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).

Slavia v Lize mistrů

10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.