• 4
Střílel góly za Jablonec, Baník Ostrava, ale především za Slavii, a to i v Lize mistrů. V této sezoně se ale fotbalový útočník Zdeněk Šenkeřík neprosadil v kádru druholigového Střížkova a posílil mužstvo Třeboradic, jež hraje Pražská teplárenská přebor. A premiéra mu vyšla tak napůl - sice dal gól, ale Třeboradice stále zůstávají bez výhry. Podívejte se na video.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

Dvaatřicetiletý Šenkeřík se prosadil v poslední minutě prvního poločasu. Jeho nový spoluhráč centroval z pravé strany a útočník, který v nejvyšší soutěži vstřelil 34 gólů ve 217 zápasech, neměl problém míč doklepnout do prázdné branky.

"Čekal jsem, že dostanu víc balonů za obranu. Věřím, že to příště bude lepší," přemýšlel o dalších zápasech svého nového mužstva Šenkeřík pro fotbalpraha.cz.

Třeboradice dokázaly díky Šenkeříkovi srovnat stav zápasu na 1:1. Minutu před trefou exligového útočníka se Zbraslav ujala vedení 1:0 zásluhou Bláhy, který pálil ze strany po chybě hostujícího stopera.

V druhém poločase střílela branky už jenom Zbraslav. Bylo to pro ni první vítězství v této sezoně. Nejprve se v 65. minutě prosadil střední záložník Sedláček, jenž zužikoval výhodu přímého kopu z asi třiceti metrů.

Poslední gól utkání padl o sedm minut později, když Kocourek pálil do odkryté branky poté, co jeho spoluhráč sprintoval po levé straně.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

"Nezadržitelně se blížíme ke dnu tabulky a máme své problémy se zraněními a disciplínou. S každým zápasem se zvětšuje tlak, měli jsme víc ze hry, ale domácí to vyrovnávali nasazením a silovým způsobem hry,“ zhodnotil utkání pro fotbalpraha.cz kouč Třeboradic Stanislav Nekolný.

Jeho svěřenci zatím v této sezoně nevyhráli a posbírali pouhé čtyři body za stejný počet remíz. Pomůže jim v tabulce vzhůru nová akvizice Zdeněk Šenkeřík?

Zbraslav - Třeboradice 3:1 (1:0)
44. Bláha, 65. Sedláček, 72. Kocourek - 45. Šenkeřík.

Ostatní výsledky 5. kola (6. hraného): Libuš - Admira Praha B 3:3, ČAFC Praha - Viktoria Žižkov B 2:4, Háje - Uhříněves 5:1, Union Vršovice - Bohemians B 1:0, Královice - Uhelné Sklady 2:3, Př. Kopanina - Meteor B 3:2, Radotín - Motorlet B 3:2.