Poborský a spol. jsou už druzí

• 8
České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic přehráli v dohrávce 17. kola druhé ligy brněnskou rezervu 3:0 a posunuli se v tabulce na druhé, postupové místo. Soupeře zlomili i díky dvěma penaltám, které proměnil Vozábal, před poločasovou přestávkou se mezi střelce zapsal i reprezentant Karel Poborský.

Domácí měli od začátku navrch. Ve slibných příležitostech se hned v úvodu vystřídali Dvořák a Skála, jenž dopravil míč do sítě po odpískaném ofsajdu.
Po něm pálili vedle Faldyna i Mrkvička a neúspěšně hlavičkoval znovu Skála.

Nápor v zahajovací čtvrthodinu zakončil gólem z penalty Vozábal, kterého předtím fauloval Polák.

Tempo hry poté ochablo, o vzruch se postaral pouze Poborský dalekonosnou
střelou nad branku a Vozábal, jehož bombu zastavil obránce Houšť. Poločas
efektně zakončil Poborský, jenž po samostatné akci poslal míč kolem pravé
tyče podruhé do brněnské branky.

Čisté konto domácího gólmana Filipka v 60. minutě zachránil Plocek, který po Střeštíkově hlavičce vykopl míč téměř z brankové čáry. Vítězství Budějovic pojistil druhou proměněnou penaltou Vozábal za přísně posouzený faul na Mrkvičku.

Nečistý zákrok na stejného hráče o pouhou minutu později znamenal pro hostujícího Poláka červenou kartu. Nádherný samostatný průnik předvedl ještě jednou Poborský, tentokrát však mířil přímo do náruče brankáře Hrubého.

Výsledek - dohrávka 17. kola
České Budějovice - Brno B 3:0 (2:0)
15. a 77. Vozábal obě z pen., 42. Poborský. Rozhodčí: Franěk - Teuber, Moláček. ŽK: Homoláč - Hlavatý, Polák, Houšť. ČK: 78. Polák.  Diváci: 2264.

Budějovice: Filipko - Kladrubský, Pivoňka, Homoláč, Skála - Poborský, Dvořák (72. Táborský), Vozábal (83. Mácha), Plocek - Mrkvička, Faldyna (62. Belej).
Brno: Hrubý - Hlavatý, Král, Houšť, Ineman - Partyš (85. Dvořáček), Žurovec
(57. Leňko), Polák, Smutný (74. Schneider) - Střeštík, Okleštěk.