Ladislav Minář

Ladislav Minář | foto: Jan Karásek, MF DNES

Narůstající ztráta na čelo nám na klidu nepřidá, přiznal zlínský kouč Minář

Po dvou porážkách v řadě zlínští fotbalisté konečně bodovali. Jenže remíza 1:1 ve Vlašimi je pro ně proklatě málo. Vedoucí dva týmy druhé ligy Hradec Králové a Ústí uspěly naplno, takže zlínská ztráta na postupovou pozici narostla už na šest bodů. Do konce ročníku přitom chybí jenom sedm kol.

"Narůstající rozdíl nám na klidu nepřidá," přiznal trenér FC Tescoma Ladislav Minář.

Když Zlín po čtyřech jarních výhrách v řadě poskočil na první místo, hráči pozici lídra nepřeceňovali. Důrazně upozorňovali, že postup zdaleka nemají jistý a že je čeká ještě těžký boj. Ovšem ani v nejčernějších snech je nenapadlo, že nadějná situace se může tak výrazně otočit.

"Všechno se na nás sype a vzhledem k velkým zdravotním problémům tomu čelíme jen s obtížemi," naznačil Minář hlavní příčinu herního i výsledkového trápení.

Jeho výběr ani jednou v jarní části nenastoupil kompletní. Ve Vlašimi chyběl kvůli karetnímu trestu kapitán Zbožínek, už během prvního poločasu se zranili dva hráči. Útočník Karel Kroupa, který na jaře hraje ve výborné formě, odstoupil ve 40. minutě, obránce Jan Jelínek vydržel na hřišti se sebezapřením do 72. minuty.

"Kroupa nám citelně chyběl. Těžko můžu po mladých hráčích chtít, aby ho nahradili," podotkl zlínský kouč.

Po nemoci se do sestavy vrátil záložník Martin Vozábal, jenže hru až příliš poznamenaly předchozí porážky se Žižkovem a Ústím.

Domácí Vlašim začala aktivněji a díky Jungrovi šla do vedení. Gólovou odpověď Tescomy nachystal ještě v prvním poločase Martin Bača, ovšem na obrat už hosté nedosáhli. I proto, že střelec vyrovnávající branky v závěru neproměnil velkou šanci.

"Chyběla nám pohoda, remíza odpovídá průběhu zápasu," uznal Minář.

Fotbalové EURO 2024 se hraje od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků je rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.