Jablonecký trenér Roman Skuhravý

Jablonecký trenér Roman Skuhravý | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Jablonec je v semifinále domácího poháru, Skuhravý však tým sepsul

• 0
Jablonec může dál kráčet za obhajobou loňského triumfu v Poháru České pošty. Už je mezi nejlepšími čtyřmi! Fotbalisté ze severu Čech odjížděli ke čtvrtfinálové odvetě s výhrou 2:0 z úvodního utkání v zádech. A právě tento výsledek byl nakonec rozhodující.

V Mladé Boleslavi prohráli 0:1, což jim stačilo k postupu do semifinále, ve kterém na ně čeká jasný lídr ligy a favorit - pražská Sparta.

Pokud byste od jabloneckého trenéra Skuhravého čekali po postupu jásavá slova, udělali byste chybu. "Vím, že bych asi měl být slušný, ale jsem nasr...., co jsme předvedli. Náš výkon byl nesebevědomý a zbabělý," nebral si Skuhravý po prohře 0:1 servítky.

"Říkali jsme si, že je to pro nás důležitý zápas, ale báli jsme se hrát. Míčů jsme se co nejrychleji zbavovali. Jediné štěstí je, že kromě příležitosti Chramosty jsme soupeře nepouštěli do šancí a závěr jsme celkem obstojně zvládli."

Jablonec měl v Boleslavi pořádně těžkou šichtu. Už po dvaceti minutách hry prohrával 0:1. Autorem branky nebyl nikdo jiný než Jasmin Ščuk. Ostrostřelec, který se v lize trefil třikrát v řadě, si formu přenesl i do poháru. Naskočil si na centr Štajnera z přímého kopu z pravé strany a hlavou překonal Valeše.

"Gól beru na sebe, udělal jsem úplně zbytečný faul kolem vápna a Boleslav má na přímé kopy výborné exekutory," řekl obránce Tomáš Jablonský. Boleslav mohla smazat manko z prvního zápasu ještě do přestávky. Chramosta si naběhl na centr Bořila zleva, ale od penaltového puntíku přestřelil.

Domácí ve druhém poločase dál útočili, další gól však nepřidali, i když Magera k němu v závěru utkání měl dvakrát blízko. "Naštěstí jsme to udrželi do konce zápasu a teď se těšíme na Spartu. Postup v poháru nám navíc může pomoct ke zlepšení i v lize," věří Jablonský.