Hradec zatím poznal jen remízy

Hradec Králové - Tři prvoligoví soupeři, tři remízy. To jsou výsledky hradeckých fotbalistů v přípravných zápasech. Po cenné remíze s Mladou Boleslaví (1:1) se Východočeši v Nymburce utkali s Teplicemi a Plzní a ani tentokrát týmům z nejvyšší soutěže nepodlehli.

"Na to, že do těchto zápasů jdeme z plného tréninku a hráči jsou jistě unavení, jsem spokojen," řekl trenér Karel Krejčík, který se mračil jen v první polovině utkání proti Plzni: "To byl zatím náš nejhorší poločas. Plzeň byla lepší."

Zato bezbranková remíza s Teplicemi kouče potěšila. Vždyť soupeři utkání posloužilo jako příprava pro nedělní odvetu druhého kola Poháru Intertoto proti Grasshopers Curych.

"Opět jsme protočili celý kádr a sehráli jsme zajímavý duel," zamyslel se trenér Hradce. "I když má Hradec dobré mužstvo, jsem nespokojen se střeleckou produktivitou," prohlásil teplický trenér Vlastislav Mareček.

Proti Plzni se Hradečtí většinu zápasu jen bránili. Západočeši šli do vedení už v 17. minutě, kdy Rezek proměnil penaltu. V 74. minutě ale v pokutovém území zahrál rukou Rada a Pavel Černý z nařízené penalty vyrovnal. "Do druhého poločasu už šla jiná sestava a soupeři jsme se dokázali vyrovnat. Také on ale použil celý širší kádr," poznamenal Krejčík.

Do obou utkání se zapojilo 24 hráčů, které má nyní hradecký trenér k dispozici.
"Všichni mají cestu do prvního týmu otevřenou. Jen když ale využijí svou příležitost," nechal se slyšet kouč, který si pochvaluje testované mladíky: "Teď jich máme opravdu hodně a všichni jsou bez výjimky snaživí. Bude těžké si vybírat, a proto je potřebuji vidět ve více zápasech."

Možná i proto, že v dosavadních třech přípravných utkáních dal jen dva góly, testuje Hradec dalšího útočníka. Po dorostencích Pilařovi a Duchničovi a brněnském Večeřovi o dres druholigového týmu přichází usilovat Vladimír Bálek, jenž naposledy hrál v Xaverově.

Hradec hraje další přípravný zápas už zítra a opět se v něm střetne s prvoligovým týmem. Zápas s Jabloncem proběhne v Kosořicích, začátek v 10.30.

Teplice - Hradec Králové 0:0

Viktoria Plzeň - Hradec Králové 1:1 (1:0)
17. Rezek z pen. - 74. Černý z pen.
Hradec Králové, 1. poločas: Lindr - Poděbradský, Filip, Přibyl, Plašil - Rezek, Šmarda, Gavula, Blažej - Bálek, Večeřa.
2. poločas: Frydrych - Kaplan, Karal, Ferčák, Jůn -Semerák, Hable, Černý, Jiroušek - Bálek, Duchnič.