Momentka ze zápasu Hradec Králové - Vysočina Jihlava

Momentka ze zápasu Hradec Králové - Vysočina Jihlava | foto: Martin Veselý, MAFRA

Hradečtí fotbalisté rozstříleli Jihlavu a vrátili se do čela druhé ligy

• 2
Fotbalisté Hradce Králové porazili v dohrávce 14. kola druhé ligy Jihlavu 4:0 a vrátili se na první místo tabulky. Spolu s Líšní mají shodně 28 bodů, oproti soupeři ale mají lepší skóre a také ještě jeden zápas k dobru. Přerušili čtyřzápasové čekání na vítězství a po návratu z karantény zaznamenali svou první jarní výhru.

Svěřenci Zdenka Frťaly odehráli poslední duel na začátku března, kdy prohráli s Líšní 1:2, při návratu po prodělaném koronaviru však začali dobře a už v 19. minutě se dostali po vlastní brance Vedrala do vedení.

Hosté sice mohli do přestávky srovnat, ale proti střele Patráka zasáhl dobře brankář Reichl a dorážející Klobása odkrytou branku netrefil.

Ve druhé půli pak Hradec uklidnil druhou brankou Donát a následně v rozmezí 58. až 60. minuty přidali další trefy Vlkanova s Prekopem. Pro slovenského útočníka východočeského celku šlo už o sedmou branku v sezoně a upevnil si pozici nejlepšího střelce týmu.

Hradec tak po podzimní výhře 4:3 porazil Jihlavu i podruhé v této sezoně. Naopak tým z Vysočiny prohrál již druhý zápas za sebou a na 10. místě ho dělí od sestupových příček jen čtyři body.

FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava 4:0 (1:0)

Branky: 18. Vedral, 49. Donát, 58. Vlkanova, 60. Prekop. Rozhodčí: Petřík – Blažej, Mojžíš. ŽK:27. Leibl - 49. Číž, 51. Patrák.

FC Hradec Králové Reichl – Mejdr, Donát, Leibl (79. Soukeník), Urma – Kodeš (86. Kejř), J. Rada – Prekop (76. Mahr), P. Dvořák, Vlkanova (C) (76. Záviška) – Vašulín (86. Kateřiňák).

FC Vysočina Jihlava Číž – T. Svoboda, Vedral, T. Vlček, Horák – Křivánek (62. Ševčík), Shudeiwa (76. Ritter), Lacko (C), Peřina (46. Selnar) – Patrák (76. Pojezný) – Klobása (66. Tureček).