Frýdek chtěl ztrestat diváka, který mu nadával

• 9
Praha - V bahně bojovali ve druhé lize fotbalisté Xaverova s rezervním týmem Sparty. "Nechápu, jak mohl rozhodčí trávník uznat, nešlo na tom hrát. Byl to fotbal o ničem," zlobil se po utkání sparťan Tomáš Sivok, který byl jedním z deseti hráčů prvního mužstva Sparty. Na hřišti, kde se hráči brodili ve vodě a bahně, byli nakonec úspěšnější hosté. V sedmnácté minutě rozhodl o vítězství sparťanského béčka Hochmeister, když po centru Zavadila doklepl míč do branky.Zpravodajství z druhé ligy zde

Půl hodiny před plánovaným výkopem však ještě nebylo jasné, jestli se hrát  bude. Hlavní rozhodčí Čuřín až patnáct minut před začátkem terén k všeobecnému údivu uznal. "Je to hrůza, když pak přijedeme do Evropy, vypadáme jako nazdárci, kteří neumí zpracovat míč. Je to kvůli tomu, že musíme hrát na takových terénech," řekl Sivok.

Xaverov, který chtěl po třech domácích porážkách konečně uspět, začal aktivně. Po deseti minutách naservíroval Frýdek míč Myšákovi, jeho ránu však Špit vykopl.

Na druhé straně skončila za zády brankáře Víška první vážnější příležitost hostí, kteří přijeli s deseti posilami z ligového áčka. Cesta ke gólu vedla přes Zavadilův rohový kop a hlavičku jediného stabilního hráče rezervního týmu v základní sestavě Hochmeistera. "Věděli jsme, že mají vynikající standardní situace, přesto se nám je nepodařilo uhlídat. V pokutovém území se nechal přehlavičkovat Jirásek a soupeř dával gól do prázdné branky," řekl po zápase útočník Myšák.

Xaverov měl do přestávky několik šancí na vyrovnání, ale Krajčíkovu střelu z úhlu chytil Špit a Frýdek si v dobré pozici s míčem neporozuměl. Ve druhém poločase Krajčík trefil tyč Špitovy branky a z bezprostřední blízkosti se neprosadil Myšák. "Přestalo se mi střelecky dařit. Jsem zbrklý, schází mi klid a hlavně štěstí," postěžoval si útočník.

"Už čtyři zápasy jsme doma nevstřelili gól. Jsme psychicky dole, cítíme tlak, potřebovali bychom jeden vydařený zápas, aby se to zlomilo," dodal Myšák.

Nervozita domácích vrcholila pět minut před koncem, kdy Frýdek neunesl vulgární pokřikování jednoho z diváků. "Já si na tebe počkám a uvidíš," těmito slovy a sprškou nadávek počastoval zkušený záložník dotyčného diváka a rozhodl se opustit hřiště. K návratu ho přemluvilo až několik spoluhráčů a hlavní rozhodčí, který mu posléze za nesportovní chování ukázal žlutou kartu.

V nastaveném čase mohl ještě zvýšit náskok Sparty Michal Zelenka, ale neuspěl. Xaverov tedy počtvrté za sebou doma nebodoval, tentokrát prohrál s rezervou Sparty 0:1. "Doplatili jsme na neproměněné šance, ale nemohu hráčům nic vyčítat. Udělali pro úspěch maximum," konstatoval trenér domácích Šimurka.