Trenér Sokolova Aleš Jindra

Trenér Sokolova Aleš Jindra | foto: Michal Sváček, MAFRA

Bod po čtyřech kolech. Trenér Sokolova počítá: jeden gól, tři zranění

• 0
Dlouhá tři kola čekali fotbalisté druholigového Sokolova na první body. Po třech porážkách 0:2 v Táborsku, Hradci Králové a v Ústí nad Labem se dočkali o víkendu ve Frýdku Místku. Remíza 1:1 byla však hodně draze vykoupená.

Do šestatřicáté minuty musel sokolovský kouč Jindra střídat hned dva hráče. Už v 19. minutě odstoupil se šrámem na hlavě záložník Jan Dvořák a v 35. minutě odkulhal Dřížďal. "Nebýt toho střídal bych ve druhé půli už dříve, ale nemohli jsme riskovat, abychom nedohrávali v deseti," vysvětloval trenér Baníku.

Třetí změnu v sestavě využil v 77. minutě, kdy odstoupil Šamánek. "Také se zranil," dodal Jindra. Odmítl ale, že by domácí hráli přehnaně tvrdě. "To ne, byl to normální zápas, někdy se to stane, ale je to nepříjemné vzhledem k našemu úzkému kádru."

A to musel ještě kvůli mizerné bilanci posledních kol udělat v sestavě několik změn. Na lavičku náhradníků posadil Jakuba Blažka a Milana Jurdíka, místo kterých dostali od začátku prostor Luboš Hruška s Rostislavem Šamánkem. Do sestavy se vrátil Vít Vrtělka, a tak místo nezbylo ani na Antonína Holuba.

Ještěže stihl Baník vyrovnat do svého druhého střídání a na gól domácího kapitána Literáka odpověděl ve 30. minutě v té době ještě zdravý Šamánek. Ne že by se od začátku hrálo nějak útočně, oba týmy v posledních kolech jen prohrávaly a to na jejich opatrnosti od samého úvodu zápasu bylo hodně znát. Nepomohla ani slušná řádka standardních situací po přestávce, když je ani jedna ze stran nedokázala nějak nebezpečněji zahrát.

"Chyběla nám větší chytrost, důraz, nedokážeme být góloví," posteskl si také po zápase frýdeckomístecký trenér Milan Duhan. Jeho tým po výborném vstupu do sezony čtyři zápasy za sebou nevyhrál. "To ale nic neznamená," řekl Duhan. "Známe svou sílu, svou kvalitu. Chceme hrát poctivě a dobrý fotbal. Jedeme dál, kluci potřebují sbírat zkušenosti."

Jeho tým čeká v příštím kole už v pátek pouť do Českých Budějovic, Sokolov hostí o den později od 10.15 hodin páté Pardubice.