Radost opavských fotbalistů, ilustrační snímek

Opava vyhrála ve Vítkovicích a poskočila na druhé místo druhé ligy

• 0
Fotbalisté Opavy zvítězili v předehrávce 16. kola druhé ligy na hřišti Vítkovic 2:1 a posunuli se na druhé místo neúplné tabulky. Na vedoucí Třinec, který má zápas k dobru, ztrácí největší favorit soutěže jeden bod, a před třetími Českými Budějovicemi má naopak jednobodový náskok.

Opava vyhrála v druhé lize venku poprvé po dvou zápasech. Ve Vítkovicích ji poslal do vedení v nastaveném čase první půle Tomáš Jursa, v 64. minutě ranou pod břevno srovnal Vladimír Mišinský, ale hned za tři minuty rozhodl o třech bodech pro favorita po rohu Jan Žídek.

MFK Vítkovice - SFC Opava 1:2 (0:1)

Branky: 64. Mišinský - 45+2. Jursa, 67. Žídek. Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Pfeifer. ŽK:39. Urbančok, 57. Motyčka, 72. Twardzik, 80. Dramé - 41. Zavadil, 78. Simerský. Diváci: 1 237.

MFK Vítkovice Květon – Prajza, Kotouč, Dramé, Hýbl – Urbančok, Motyčka, Twardzik, Vasiljev (82. Matěj) – Mišinský (89. Ožvolda), Mrázek (C).

SFC Opava Šrom – Simerský, Schaffartzik, Žídek – Kuzmanović (C), Zavadil, Kayamba (85. Jurečka), Jursa, Zapalač (89. Stříž) – Smola, Puškáč (72. Hrabina).