ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Filip Fojtík, MAFRA

Fotbalisté Vyškova si po výhře nad Žižkovem upevnili vedení ve druhé lize

• 1
Fotbalisté Vyškova ve 12. kole druhé ligy porazili doma Žižkov 2:0 a pojistili si vedení v neúplné tabulce. V čele soutěže mají aktuálně čtyřbodový náskok. Prostějov po obratu přestřílel brněnskou Líšeň 4:2 a Chrudim gólem v úvodu zvítězila 1:0 nad Opavou.

Vyškov se proti nováčkovi dlouho trápil a prosadil se až v poslední dvacetiminutovce. V 74. minutě otevřel skóre hlavou Musa a v nastavení po brejku přidal pojistku střídající Diallo. Účastník prvoligové baráže z minulé sezony v domácím azylu v Drnovicích vyhrál i šestý zápas tohoto ročníku druhé ligy a naplno bodoval potřetí z posledních čtyř kol. Žižkov naopak po třech kolech prohrál.

Vyškov v čele soutěže odskočil Dukle, která ve Vlašimi doplatila na nepovedenou úvodní půlhodinu, během níž inkasovala dva góly. Pražanům se pak dvakrát povedlo snížit, ale srovnat už nedokázali. Vlašimští zvítězili po třech kolech a poskočili na třetí místo, které jako poslední znamená účast v baráži.

Stejně bodů má i čtvrté Táborsko. Jihočeši využili toho, že dnes hrál zápas i prvoligový A-tým Olomouce a proti „béčku“ Sigmy si s chutí zastříleli. Dva góly dal Kateřiňák, hosté až v závěru mírně zkorigovali stav.

Prostějov v poločase s Líšní ztrácel jeden gól, v druhé části druhého poločasu ale skóre třemi brankami otočil a zvítězil 4:2. Rozdílovou branku dal v 84. minutě z penalty Jaroň. Hanáci v domácím azylu na stadionu HKF Olomouc podruhé za sebou vyhráli.

Opava v minulém kole porazila hlavního předsezonního adepta na postup Zbrojovku Brno, v Chrudim ale nebodovala. Zápas rozhodl už v druhé minutě Langhamer. Východočeši zvítězili po třech kolech.

FC SILON Táborsko - SK Sigma Olomouc B 6:2 (4:0)

Branky: 12. Šašinka, 30. Bláha, 37. Kateřiňák, 45+1. Koné, 72. Kateřiňák, 80. Svatek - 84. Langer, 90. Mikulenka. Rozhodčí: Vokoun – Pochylý, Žurovec. ŽK:51. Varačka, 54. Dordić - 51. Slavíček, 54. Langer, 76. Křišťál. Diváci: 753.

FC SILON Táborsko Pastornický – P. Plachý, Koné, Foltyn, Tusjak – Bláha (76. Sylla), Skopec (83. Sojka), Kateřiňák (C), Dordić (83. Zeman) – Varačka (64. Kalousek), Šašinka (76. Svatek).

SK Sigma Olomouc B Koutný – Slavíček (61. Křišťál), Bednár, Vepřek (C) (61. Matys), F. Uriča – Langer, Mikulenka, Přichystal (61. Muritala), Šíp (80. Hadaš), Moses (80. Grečmal) – Fabiánek.

MFK Chrudim - SFC Opava 1:0 (1:0)

Branky: 3. Langhamer. Rozhodčí: Opočenský – Ježek, Šafránková. ŽK:13. F. Novotný, 53. Záviška, 83. Skwarczek, 88. Huf - 67. Helebrand, 80. Zbrožek, 90+3. Kopečný. Diváci: 975.

MFK Chrudim Floder – Borkovec (72. Kutík), Míka, Toml, Skwarczek – Jan Řezníček (C) – F. Novotný, Langhamer (90. Bauer), Záviška (87. Kosek) – D. Látal (72. Kesner), Huf.

SFC Opava A. Richter – Kopečný, Helebrand, Blecha, Hýbl (46. Kadlec) – Omale, Málek, Rezek (72. Ščudla), Rataj, Ondráček (57. Marzuq) – Vaněček.

1. SK Prostějov - SK Líšeň 2019 4:2 (1:2)

Branky: 18. Elbel, 71. Koudelka, 83. P. Jaroň, 89. Silný - 36. Vlasák, 43. M. Jeřábek. Rozhodčí: Trska – Volf, Černoevič. ŽK:12. Elbel, 49. , 86. Koudelka, 90+1. - 58. Polášek, 82. Mezera, 82. Veselý. ČK:90+1. . Diváci: 350.

1. SK Prostějov Krynskyj – R. Látal, Schaffartzik (C), K. Spáčil (42. Gábriš), Elbel (32. Cienciala, 88. Bolf) – Bartolomeu (46. Silný), Habusta, Koudelka (88. Macháček), Slaměna – P. Jaroň, Malec.

SK Líšeň 2019 Veselý – Pašek, M. Jeřábek (C), Mezera, Lutonský – Vlasák (84. Raab), Polášek (84. Joković), Matocha, Machalík (73. Aldin), Sokol (84. Mionić) – Tauš (62. Vandas).

MFK Vyškov - FK Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)

Branky: 73. Musa, 90+2. Diallo. Rozhodčí: Rouček – Antoníček, Zoufalý. ŽK:25. Musa, 66. Ilko, 90. Bayo - 72. Hönig, 86. Voltr, 90+3. Prošek, 90+5. Muleme. Diváci: 1215.

MFK Vyškov Stejskal – Ilko, F. Štěpánek (C), Musa, Němeček – Eneme, Mafwenta (69. Diallo) – Kanakimana, Falta (56. Vintr), Metsoko (83. Lahodný) – Bayo.

FK Viktoria Žižkov Čtvrtečka – Řezáč (81. Sodoma), Muleme, M. Richter, Klusák – Hönig – Prošek, Sixta (61. Jirásek), Rosa, Finěk (61. Voltr) – Batioja (C).

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Dukla Praha 3:2 (2:0)

Branky: 11. Singhateh, 30. Heppner, 63. Lacík - 56. Matějka, 67. Kozel. Rozhodčí: Starý D.. ŽK:22. Sanneh - 44. M. Červenka, 73. J. Jeřábek, 83. Matějka.

FC Sellier & Bellot Vlašim Vágner – Biegon (65. Toula), Breda (C), Heppner, Kulhánek, Labík, Lacík (65. Šubert), Musil (84. Badu Dankwah), Nogha, Singhateh (90+4. Šmiga), Sanneh (65. Pernica).

FK Dukla Praha Šťovíček – Barac, M. Červenka (46. Zeronik), Hrubeš (82. Škoda), J. Jeřábek, Kozel, Matějka, Moulis (88. Buchvaldek), Peterka (C), Šebrle (77. Douděra), Ullman (77. Vondrášek).