PROMÁCHNUTÍ. Brankář Frýdku-Místku Ondřej Prespl nedosáhl ve vzduchu na míč....

PROMÁCHNUTÍ. Brankář Frýdku-Místku Ondřej Prespl nedosáhl ve vzduchu na míč. Pomáhali mu tři spoluhráči, ale nakonec to nebylo platné. Frýdek-Místek prohrál v Hradci Králové 0:3. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Fotbalový Frýdek-Místek hrál špatně, a přesto má další tři body

• 0
Konečně! To je úleva. Fotbalisté MFK Frýdek-Místek po osmi kolech vyhráli. Ve 14. kole druhé ligy v souboji nováčků porazili Loko Vltavín 1:0. Jenže svým výkonem moc nepřesvědčil.

"Byl to náš nejhorší zápas v podzimní části ligy," prohlásil na webových stránkách klubu asistent frýdecko-místeckého trenéra Martin Blahuta. "Od remízy nás zachránil brankář Prepsl."

Domácí se celou dobu báli o výsledek, byť hosté už od druhé minuty hráli v deseti, když vltavínský brankář Pávek hrál rukou mimo pokutové území a sudí Lerch ho vyloučil. Vítězný gól si připsal v 19. minutě mladý útočník Marián Kovařík, když Hynek Prokeš přiklepl míč po centru Romana Švrčka do šestnáctky.

"Bohužel se nám nepodařilo hosty do poločasu nejméně dvěma góly dorazit," posteskl si Blahut. "Ale v tomto utkání pro nás byly nejdůležitější body a ty máme." Další týmy z kraje o víkendu ve fotbalové národní lize neuspěly. MFK OKD Karviná prohrál na hřišti Táborska 1:2 a Třinečtí ve Varnsdorfu 1:3.

Karvinského trenéra Josefa Mazuru mrzelo, že kontaktní gól dal jeho tým příliš pozdě, Pavelka ho vstřelil až v 88. minutě.

"Doplatili jsme na špatný první poločas, kdy jsme byli nedůrazní a neobsazovali protihráče. Z toho vyplynuly oba góly domácích," podotkl Mazura. " Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, jenže doplácíme na individuální chyby, dostáváme hodně laciné góly."

Po domácí prohře s Českými Budějovicemi 1:2 trenér Mazura v sobotu postavil do základu brankáře Martina Lipčáka a záložníka Jana Svatonského. "Martin nezklamal, za ty góly nemohl," řekl Mazura. Svatonského ale v poločase střídal Fiala. "Honzovi se zápas příliš nepovedl."

"Byl to náš nejhorší zápas v podzimní části ligy, ale důležité jsou body." Martin Blahut asistent trenéra Frýdku-Místku