Momentka z utkání Chrudim (červená) - Ústí nad Orlicí.

Momentka z utkání Chrudim (červená) - Ústí nad Orlicí. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Chrudim postupuje. Ve druhé fotbalové lize je po devatenácti letech

• 7
Fotbalisté Chrudimi se po devatenácti letech vracejí do druhé ligy. Východočeskému týmu stačilo v posledních dvou zápasech získat jeden bod, což splnil hned v předposledním kole ČFL. V Písku zvítězil 3:2 na penalty poté, co zápas skončil remízou 1:1. Před druhým Vltavínem má tak nedostižný náskok čtyř bodů.

Chrudim vedla na jihu Čech od sedmé minuty zásluhou Vašulína, v 81. minutě vyrovnal svým dvanáctým gólem v sezoně Řezáč. Penaltový rozstřel vyhráli hosté 3:2.

Účast v druhé lize z MSFL si už dříve zajistil Prostějov.

„Karty před zápasem byly rozdané, stačil nám bod k zisku prvenství a od toho se vše odvíjelo. Snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany, což nás zdobilo celou soutěž,“ citoval chrudimského trenéra Pavla Jirouska server onlajny.com.

„Myslím si, že ani jeden celek nebyl dopředu moc nebezpečný. Řekl bych, že domácí si bod nakonec zasloužili, protože se dokázali dobře držet na balónu,“ dodal.

Chrudim ovládla ČFL potřetí, povedlo se jí to už v letech 1995 a 2012. Před šesti lety přenechala účast v druhé lize Pardubicím, tentokrát o postup zájem má.

Na druhou ligu je připravená i díky fešné tribuně, postavené v roce 2015. „Ta spoustu věcí splňuje, navíc máme zázemí i ve zděné budově. Musí se vybudovat sektor hostů, jinak lidi ze svazu neměli problém,“ doplnil Jirousek.

ČFL - 31. kolo

Písek - Chrudim 1:1 (0:1), pen. 2:3, Čížová - Zápy 0:1 (0:1), Jirny - Loko Vltavín 0:0, pen. 2:4, Brozany - Domažlice 1:4 (0:2), Dobrovice - Benešov 1:3 (0:3), Převýšov - Ústí nad Orlicí 1:0 (0:0), Benátky nad Jizerou - Vyšehrad 1:1 (0:0), pen. 3:2, Nymburk - Litoměřicko 0:0, pen. 5:6, Štěchovice - Králův Dvůr 2:0 (1:0).