Fotbalisté Vlašimi.

Fotbalisté Vlašimi. | foto: Veronika Hejnová

Baráž o ligu si zahrají Vlašim s Opavou, Líšeň prohrála na Žižkově

• 24
Fotbalisté Vlašimi v posledním 30. kole druhé ligy porazili Opavu 3:1 a pojistili si druhé místo, které znamená baráž o postup do první ligy. Tu si zahrají i Slezané, kteří zůstali na třetí příčce. Dvojzápasy o účast v nejvyšší soutěže jsou na programu příští týden ve čtvrtek a v neděli. Vlašim začne na hřišti Teplic, Opava odstartuje baráž doma proti Bohemians.

Opavě pomohlo i zaváhání Líšně. Brněnský tým překvapivě prohrál na stadionu sestupujícího Žižkova 1:3 a v konečné tabulce zůstal čtvrtý s bodovou ztrátou na Slezany.

Z první ligy půjdou do baráže Teplice, o druhém účastníkovi rozhodne až sobotní poslední páté kolo nadstavbové skupiny o záchranu. Dvojzápasy o účast v nejvyšší soutěže jsou na programu příští týden ve čtvrtek a v neděli. Vlašim začne na hřišti patnáctého mužstva tabulky, Opava odstartuje baráž doma proti čtrnáctému celku.

V prvním poločase v Chrudimi zazářil Jurásek, který nejprve s osmé minutě otevřel skóre a za půl hodiny připravil druhý gól pro Gninguea. V 77. minutě zvýšil střídající Toula, porážku hostů zmírnil další náhradník Kopečný. Opava ve druhé lize prohrála po 12 zápasech a více než dvou měsících.

„Radost a emoce, které teď zažíváme, to je něco nepopsatelného, to si budeme pamatovat do konce života. Ještě nejsme na konci naší cesty. Je to jen krůček a část splnění cíle, který jsme si v kabině dali. Netajili jsme se tím, že chceme postoupit. Uděláme vše pro to, abychom baráž zvládli,“ uvedl pro ČT sport vlašimský trenér Martin Hyský.

„Jsme rádi, že jsme se i přes prohru dostali díky výhře Žižkova do baráže. Každopádně je třeba se na účast v baráži dívat z pohledu celé sezony, před tímto utkáním jsme neprohráli 12 utkání za sebou a tím jsme si to dle mého názoru zasloužili. Po šestém kole jsme navíc byli třináctí a měli pět bodů. Dnes jsme třetí a myslím si, že je to obrovský úspěch,“ citoval klubový web opavského trenéra Romana Westa.

Na Žižkově po bezbrankové první půli poslal Líšeň do vedení ve 47. minutě Ulbrich, ale hned za minutu odpověděl Bazal. Pražané pak nečekaně zápas otočili, když mezi 59. a 61. minutou přidali další trefy Voltr s Novákem. Viktoria na třetí vítězství v druholigové sezoně čekala od 15. července, kdy ve čtvrtém kole porazila B-tým Sparty 3:0.

Jistý vítěz druhé ligy a přímý postupující do nejvyšší soutěže Brno zakončilo sezonu domácí remízou 1:1 s Táborskem. Za Zbrojovku se prosadil Řezníček, jenž se stal nejlepším střelcem ročníku s 18 góly.

Výsledky 30. kola: Zbrojovka Brno - Táborsko 1:1 (0:1), Příbram - Prostějov 2:4 (0:2), Sparta B - Chrudim 2:2 (0:1), Ústí nad Labem - Třinec 3:2 (2:1), Varnsdorf - Jihlava 0:0, Vlašim - Opava 3:1 (2:0), Vyškov - Dukla Praha 1:1 (0:0), Žižkov - Líšeň 3:1 (0:0).

16.Žižkov30391829:5218

FC Sellier & Bellot Vlašim - SFC Opava 3:1 (2:0)

Branky: 8. Jurásek, 38. Gning, 78. Toula - 86. Kopečný. Rozhodčí: Nehasil – Hájek, Volf. ŽK:52. Janoščín. Diváci: 953.

FC Sellier & Bellot Vlašim Vágner – Icha, Broukal, Pe. Breda, V. Svoboda – Rigo (83. Kneifel), Suchan (83. Krunert), Křišťan, Jurásek (70. Solomon) – Zlatohlávek (61. Zinhasović), Gning (70. Toula).

SFC Opava Digaňa – Helešic (81. Rychlý), Didiba, Žídek, Celba – Janoščín, Šigut (55. Kopečný), Kramář (66. Janjuš), Darmovzal – Šcudla, Pikul (55. Macháček).

FK Viktoria Žižkov - SK Líšeň 2019 3:1 (0:0)

Branky: 48. Bazal, 59. Voltr, 61. Novák - 47. Ulbrich. Rozhodčí: Proske – Kotík, Dobrovolný. ŽK:27. Voltr - 68. Toutou Mpondo. Diváci: 653.

FK Viktoria Žižkov Myška – Kopičár, Aggoun, Š. Gabriel, Muleme (90+1. Jančura) – Súkenník (C), Sixta (76. Žežulka), Bazal (90+1. D. Richter), Novák – Osmančík (62. Batioja), Voltr (76. Vandas).

SK Líšeň 2019 Veselý – Pašek, M. Jeřábek, O. Ševčík, Lutonský (C) – Otrísal – Ulbrich, Málek, Matocha, Šumbera (65. Černín) – Zikl (46. Toutou Mpondo).

1.FK Příbram - 1. SK Prostějov 2:4 (0:2)

Branky: 56. Kvída, 80. Wágner - 30. Píchal, 45. Kušej, 51. Píchal, 77. Bartolomeu. Rozhodčí: Jan Petřík. Asistenti: Lukáš Slavíček, Alexandr Černoevič. ŽK:39. Schaffartzik, 80. Kopřiva.

1.FK Příbram Smrkovský – Kvída (85. Vokřínek), Halinský (46. Schindler), Fišl, Vilotić – Petrák, Gembický (77. Antwi), Pilík (C) (64. Vávra), M. Čermák – Wágner, Novotný (64. D. Procházka).

1. SK Prostějov Bárta – Stříž, Schaffartzik, Bialek, Urbanec – Kušej (75. Hönig), Omale, Kopřiva (81. Zukal), Bartolomeu (90. Pěček) – Píchal (82. Amobi), Koudelka (C).

FC Zbrojovka Brno - FC MAS Táborsko 1:1 (0:1)

Branky: 66. Jak. Řezníček - 21. Liepa. Rozhodčí: Dorušák – Vodrážka, Melichar. ŽK:62. Berkovec, 69. Hlavica - 53. Holiš.

FC Zbrojovka Brno Berkovec – Hlavica, Štěrba, A. Čermák, Šural – Dav. Jambor (64. Fousek) – Nečas, Blecha (82. Endl), M. Ševčík, Štepanovský (64. Kohoutek) – Jak. Řezníček (C) (90+3. Zavadil).

FC MAS Táborsko Zadražil – P. Plachý, Navrátil (C), Mezera, Tusjak – Vozihnoj (90+2. Mrsic), Liepa (68. Svatek), Holiš, Javorek (46. Krch), Kosek (78. J. Šplíchal) – Tijani (78. J. Mach).

FK Varnsdorf - FC Vysočina Jihlava 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Krejsa – Matoušek, Hádek. ŽK:45. Dordić, 84. Kouřil, 86. O. Bláha, 86. Porcal (trenér brankářů) - 5. Vedral, 61. Fila. Diváci: 435.

FK Varnsdorf Vaňák – M. Richter, Kouřil, Kubista, Heppner (79. Bína) – Ondráček (46. Kocourek), O. Bláha, D. Žák, Radosta (80. Pajkrt) – Rudnytskyy (C) (46. Schön), Dordić.

FC Vysočina Jihlava Jágrik – T. Svoboda, T. Vlček, Vedral, Křišťál (73. Musil) – Lacko (C), Tureček, Křivánek, Selnar (63. Vítek II) – Zoubele (46. Fila), Tall.

AC Sparta Praha B - MFK Chrudim 2:2 (0:1)

Branky: 58. Kozák, 84. Kozák - 4. Látal, 62. P. Juliš. ŽK:36. Večerka, 62. A. Gabriel, 83. Ryneš. ČK:85. A. Gabriel.

AC Sparta Praha B Tůma – A. Gabriel, Piško, Večerka, Tvaroh (53. Kozák) – Ryneš, Pudhorocký, Jonáš (76. Šilhart), Ambler (69. Borkovec) – Holoubek, L. Juliš (C) (69. Žížala).

MFK Chrudim Ordelt – Voj. Řezníček, Míka (64. Kesner), Drahoš, Šejvl – P. Juliš (73. Š. Sedlák), Záviška, Jan Řezníček, M. Šplíchal (64. Sokol), Látal (46. Kejř) – Firbacher (90+1. Gregovský).

MFK Vyškov - FK Dukla Praha 1:1 (0:0)

Branky: 57. Kanakimana - 86. Dav. Kozel. Rozhodčí: Kotala – Dresler, Mikeska. ŽK:72. F. Štěpánek, 74. Dan Jambor, 77. Oulehla, 84. O. Vintr, 90+2. Srubek - 42. Dav. Kozel, 89. Da. Breda. Diváci: 448.

MFK Vyškov Kinský – Da. Němeček (72. Oulehla), Harušťák, Srubek, Ilko – F. Štěpánek (72. Matys) – Kanakimana (65. Lacík), Ackroyd, Moučka, Klesa (C) (81. Macej) – O. Vintr (65. Dan Jambor).

FK Dukla Praha Štefan – F. Matoušek, Peterka, Konan (60. Kovernikov), Cienciala – Barac – Dav. Kozel, Šebrle, Buchvaldek (81. J. Hrubeš), Kim (68. Da. Breda) – Pázler (C) (58. Červenka).

FK Ústí nad Labem - FK Fotbal Třinec 3:2 (2:1)

Branky: 13. Tymošenko, 34. Krobot, 85. Krobot - 39. Dedič, 74. Foltyn. ŽK:90. Krobot - 52. Nešický, 79. Bedecs, 90+2. Juřena.

FK Ústí nad Labem Němec – Hudec, Krobot, D. Černý, Strada (46. Kabancov) – Ogiomade, Kurka, Čičovský (76. A. Černý), Tymošenko (70. Švanda) – Čítek, Gedeon.

FK Fotbal Třinec Hasalík – Bolf (46. Hýbl), Bedecs, Foltyn, Klusák (46. Juřena) – Omasta, Buneš (65. Petráň), Nešický, Machuča, Kania – Dedič.