Radost varnsdorfských fotbalistů

Radost varnsdorfských fotbalistů | foto: Petr Bílek, MF DNES

Popelkovská proměna. Fotbalisté Varnsdorfu zaskočili lídra druhé ligy

• 0
Z pekla do ráje. Fotbalisté druholigového Varnsdorfu během týdne prožili popelkovskou proměnu. Za historický propadák 0:8 v Hradci Králové se omluvili nejlíp, jak mohli: v neděli doma senzačně přemohli Jihlavu 2:1 a nedovolili jí návrat do čela tabulky.

Domácím už pomáhal novic Lehoczki, posila na hostování z prvoligového Liberce. Všechno podstatné se odehrálo po přestávce. Nejprve domácím rozhodčí neuznal gól pro útočný faul, v 53. minutě už se radovali po rychlém útoku a zásahu Schöna. Jen čtvrthodinu nato rozjásal 805 fanoušků Micovčák parádní trefou ze standardky, obstřelil zeď a míč pověsil do šibenice. Dorážka Klobásy závěr zdramatizovala, víc už Vysočina nestihla.

Už v pátek ji na čele vyměnily Pardubice, které vyhrály v Ústí 1:0 gólem Pavla Černého. „Dneska stačily dvě střely na bránu a poctivá defenziva. Už máme dost bodů a nemusíme se stresovat, na špici se chceme pohybovat,“ řekl útočník Černý.

Ústecký trenér Aleš Křeček hosty ocenil: „Pardubice mají kvalitní tým, který je dlouhodobě pohromadě. Jsou dobří na balonu, důrazní, v tom jsme se jim v první půli nevyrovnali. A rozhodla naše nedůslednost.“

V dalším kole severočeské celky cestují na trávníky soupeřů, Varnsdorf v neděli dopoledne kope na Žižkově, Ústí ve stejný den v podvečer na hřišti Vlašimi.