F:NL2023/2024
Momentka z druholigového zápasu Karviné (v bílém její hráč Lukáš Budínský)...

Momentka z druholigového zápasu Karviné (v bílém její hráč Lukáš Budínský) proti Vyškovu, hraného 7. dubna 2023 v Karviné. | foto: Zonerama MFK Vyškov

Karviná zdolala doma Vyškov a jde do čela druhé fotbalové ligy

• 6
Karvinští fotbalisté v hitu 21. kola druhé ligy porazili doma 2:0 Vyškov a v neúplné tabulce se posunuli do čela o bod před Příbram. Středočeši mají k dobru sobotní duel na hřišti Dukly Praha. Líšeň ztratila v závěru výhru nad Chrudimí, po remíze 1:1 se přesto posunula na třetí příčku před Vyškov.

Karviná vrátila dnešnímu soupeři zářijovou porážku 1:2 z úvodního vzájemného duelu. V 64. minutě se po tečovaném centru prosadil na zadní tyči Boháč a v závěru se trefil z dorážky Memič. Slezané potvrdili jarní formu, z pěti utkání získali 13 bodů. Vyškov naopak prohrál podruhé za sebou.

Líšeň vedla od 28. minuty zásluhou Lutonského, minutu před koncem základní hrací doby ale srovnal Firbacher. Chrudim remizovala pošesté v řadě. Líšeň doma vyhrála jediný z posledních šesti zápasů.

SK Líšeň 2019 - MFK Chrudim 1:1 (1:0)

Branky: 28. Lutonský - 89. Firbacher. Rozhodčí: Petr Hocek – Tomáš Mokrusch, Zdeněk Dobrovolný. ŽK:85. Šumbera - 56. Průcha, 66. Kesner, 84. Hašek. Diváci: 512.

SK Líšeň 2019 Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (90+1. Bednář), Polášek (81. Šumbera), Matocha, Sokol (90+1. Weber) – Vandas.

MFK Chrudim Floder – Halász (71. Sotorník), Hašek, Míka, Kesner (C) – Řezníček – Záviška, Kodýdek (87. Látal), Průcha (71. P. Juliš), Skwarczek – Jedlička (80. Firbacher).

MFK Karviná - MFK Vyškov 2:0 (0:0)

Branky: 64. Boháč, 86. Memić. Rozhodčí: Petřík – Hurych, Dohnálek. ŽK:34. Soukeník - 14. Dweh, 63. Cabadaj, 83. Lahodný. Diváci: 1 035.

MFK Karviná Neuman – Soukeník, D. Krčík, Bederka, Žídek (C) – Boháč, Budínský (88. Bartl) – Mikuš (90+1. Antovski), Málek (88. Žák), Rezek (46. Memić) – Boateng (46. Akinyemi).

MFK Vyškov Kinský – Ilko, Dweh, Štěpánek (C), Němeček – Cabadaj (74. Vintr), Lahodný (88. Srubek) – Kanakimana (88. Mafwenta), Souaré, Alégué Elandi – Bayo (63. Lacík).