Trenér FC Vysočina Jan Kameník

Trenér FC Vysočina Jan Kameník | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Zase z toho byla „jen“ remíza. Trápení fotbalistů Jihlavy trvá dál

• 0
Šéf jihlavských fotbalistů Lukáš Vaculík před sobotním utkáním v Třinci věřil ve vítězství. A hned úvodní poločas naznačoval, že jeho víra by se skutečně mohla naplnit... Jenže. Druholigový A-tým FC Vysočina se po přestávce opět nevyvaroval slabší chvíle a nakonec z toho byla „jen“ druhá remíza v řadě. Tentokrát po výsledku 1:1..

„Začali jsme vážně dobře,“ pustil se do hodnocení dalšího druholigového vystoupení v rámci nové sezony jihlavský středopolař Fares Shudeiwa. „Vytvořili jsme si řadu šancí, jen škoda, že jsme jich neproměnili víc,“ povzdechl si nad hubeným náskokem 1:0, s nímž odcházela Vysočina po první půli do šaten.

O vedení hostujícího celku se postaral po necelé půlhodině hry Radek Křivánek, pro něhož to byla vůbec první trefa v lize.

A bylo znát, že mu vlila pořádnou dávku sebevědomí do žil. Ještě do přestávky připravil další dvě obrovské šance pro své spoluhráče.

V prvním případě předložil ideální přihrávku Ogiomademu a ve druhém potom Lukáši Zoubelemu.

„Tam jsme měli přidat druhý gól,“ věděl hlavní kouč FC Vysočina Jan Kameník. „Protože ve druhém poločase už jsme tomu šli méně naproti. Houževnatý soupeř, který se snažil o vyrovnání, nás trochu zatlačil,“ přiznal.

Domácí ovšem v jednu chvíli zatlačili až moc. Byla z toho červená karta pro třineckého Juřenu a šance pro Jihlavu, aby v početní převaze potvrdila svoje hubené vedení.

„Vždycky když jde soupeř do deseti, je to výhoda. A když už jsme gól nedali, měli jsme náskok aspoň udržet,“ lamentoval Shudeiwa.

Místo toho přišlo ze strany oslabeného Třince vyrovnání, které pak zuby nehty bránil a ubránil až do úplného konce. Jihlava tak ani v šestém utkání v řadě nevyhrála.