Brankářská opora Vyškova Antonín Kinský mladší.

Brankářská opora Vyškova Antonín Kinský mladší. | foto: ČTK

Fotbalisté Vyškova poskočili ve druhé lize po remíze s Opavou na druhé místo

• 5
Fotbalisté Vyškova v 18. kole druhé ligy remizovali s Opavou 1:1 a posunuli se o skóre na druhé místo tabulky. Na vedoucí Příbram ztrácejí tři body. Vlašim porazila B-tým Sparty 3:0 a polepšila si na devátou příčku.

Vyškov v Drnovicích otevřel skóre v osmé minutě po dorážce Baya. Opava vyrovnala v 85. minutě zásluhou Kopečného. Domácí protáhli druholigovou sérii bez porážky na osm zápasů. Naopak Opava čeká osm kol na vítězství a popáté za sebou remizovala. V neúplné tabulce je devátá.

Dva góly Vlašimi vstřelil ve druhém poločase Suchan, už ve čtvrté minutě domácí poslal do vedení Smejkal. Sparťanská rezerva nenavázala na pondělní výhru 2:0 nad „béčkem“ Slavie a je čtrnáctá.

Kvůli nezpůsobilým hřištím bylo odloženo dnešní utkání mezi Chrudimí a Táborskem a nedělní duel Varnsdorfu s pražskou Duklou. Náhradní termíny zatím nebyly zveřejněny.

Druhá fotbalová liga - 18. kolo: Vyškov - Opava 1:1 (1:0), 14:30 Vlašim - Sparta Praha B, utkání Chrudim - Táborsko bylo odloženo.

MFK Vyškov - SFC Opava 1:1 (1:0)

Branky: 8. Bayo - 85. Kopečný. Rozhodčí: Dorušák – Mikeska, Dresler. ŽK:51. Ilko - 58. Kadlec. Diváci: 830.

MFK Vyškov Kinský – Ilko, Štěpánek (C) (46. Jambor), Dweh, Matys – Mafwenta (72. Němeček), Souaré (89. Krška) – Vintr (57. Kanakimana), Alégué Elandi, Lacík – Bayo (89. Srubek).

SFC Opava Číž – Helebrand, Cykalo, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý, Whiffen (75. Ščudla) – Bílek, Šigut (75. Kopečný), Rataj (62. Hranoš) – Yunis (90+4. Vincour).

FC Sellier & Bellot Vlašim - AC Sparta Praha B 3:0 (1:0)

Branky: 4. Smejkal, 52. Suchan, 68. Suchan. Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Pfeifer. ŽK:44. Halinský, 90. D. Vala II - 30. Kamenović, 39. Kukučka, 72. Gedeon.

FC Sellier & Bellot Vlašim Vágner – D. Vala II, Vilotić, Halinský, Musil – Solomon (81. Onije), Křišťan, Suchan (81. Šimeček), Smejkal (71. Janda), Rigo – A. Svoboda (74. Biegon).

AC Sparta Praha B Heča – Kamenović (46. Okeke), Lehocký (46. R. Horák), Večerka, Kukučka – Jonáš (68. Gedeon), Kaštánek, Schánělec, Váňa (68. Hodouš), Cissé – Goljan (78. O. Novotný).