Lukáš Červ slaví gól Jihlavy v utkání proti Líšni.

Lukáš Červ slaví gól Jihlavy v utkání proti Líšni. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava zdolala Chrudim a poprvé v druholigové sezoně vyhrála

• 0
Fotbalisté Jihlavy v dohrávce úvodního kola druhé ligy zvítězili v Chrudimi 2:1 a ve čtvrtém utkání sezony se dočkali premiérové výhry. Zápas se v původním srpnovém termínu neuskutečnil kvůli nákaze koronavirem v domácím týmu.

Ve 33. minutě otevřel skóre jihlavský Vedral hlavou po standardní situaci. Domácí vyrovnali po hodině hry zásluhou Vernerova přímého kopu. Hned za šest minut Vysočině vrátil vedení Lacko šťastnou tečovanou střelou a hosté už těsný náskok udrželi. Chrudimští mají po třech odehraných duelech na kontě tři body.

MFK Chrudim - FC Vysočina Jihlava 1:2 (0:1)

Branky: 60. Verner - 32. Vedral, 66. Lacko. Rozhodčí: Hanousek – Koval, Leška.. ŽK:39. Vencl, 56. Kesner, 82. Rybička, 90+2. Mrázek - 16. Horák, 59. T. Vlček, 83. Vedral.

MFK Chrudim Mrázek – D. Hašek, Drahoš (74. Hlavsa), Vencl, Řezníček (58. Trávníček) – D. Breda (79. Látal), T. Dostálek (58. Sokol), Kesner, Verner – Mužík, Rybička.

FC Vysočina Jihlava Číž – T. Vlček, Horák, T. Svoboda, Štefánek – Vedral (87. Ritter), Červ, Lacko, Peřina (90+2. Araujo-Wilson) – Smejkal, Arroyo (66. Tureček).