Gólová radost jihlavských fotbalistů

Gólová radost jihlavských fotbalistů | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava jde do čela druhé ligy, Hradec i Budějovice prohrály

• 6
Fotbalisté Jihlavy zvítězili v 10. kole druhé ligy po obratu v Třinci 2:1 a poskočili do čela tabulky díky lepšímu skóre před Hradec Králové. Ten překvapivě prohrál na hřišti nováčka soutěže Chrudimi 0:1, když gól inkasoval při vlastní přesilovce. Zaváhaly i České Budějovice, které doma podlehly 1:2 Znojmu.

Jihlava v druhé lize podruhé za sebou zvítězila, byť v Třinci musela dotahovat. Domácí Bedecs v desáté minutě nedal penaltu a do vedení šli Slezané až z dalšího pokutového kopu v nastavení první půle, který proměnil zkušený Kušnír.

V 53. minutě však po rohovém kopu srovnal Klíma a v polovině druhé půle dokonal obrat ruský záložník Ljovin. Třinec po předchozích dvou výhrách tentokrát nebodoval a v neúplné tabulce je předposlední.

Chrudim v týdnu překvapivě vyřadila v domácím poháru prvoligovou Mladou Boleslav a dnes si vyšlápla na dalšího favorita. Souboj dvou východočeských celků před více než dvěma tisíci diváky rozhodl v 80. minutě střelou zpoza vápna k tyči střídající Froněk, který byl v té době na trávníku necelých pět minut. Domácí přitom hráli od 56. minuty v deseti bez vyloučeného Kesnera. Červenou kartu dostal v nastavení i hostující Kropáček.

Hradec Králové nebodoval poprvé po třech výhrách. Chrudim v druhé lize zabrala po předchozích dvou porážkách a poskočila na jedenáctou pozici.

Pardubice ve třetím druholigovém utkání za sebou neudržely vedení a jen remizovaly, tentokrát 2:2 na půdě nováčka soutěže Prostějova. Východočeši si už v 25. minutě vytvořili dvoubrankový náskok po trefách Fouska s Čelůstkou, ale po pauze snížil Kroupa a šest minut před koncem si dal vlastní gól hostující Klíma. Oba celky mají na kontě 16 bodů - Pardubice jsou díky lepšímu skóre čtvrté, Prostějov šestý.

Budějovice přišly o první místo, Žižkov v závěru vydoloval výhru

Fotbalisté Žižkova po pěti ztrátách v řadě zabrali a doma vyhráli 2:1 nad Táborskem. Gólem tři minuty před koncem o tom rozhodl Imad Rondič. Táborsko je s šesti body poslední a na výhru čeká sedm zápasů.

Žižkov šel brzy do vedení po Batiojově střele z dálky. Po půlhodině hry, ale vznikl ve vápně Viktorie závar a sudí Příhoda odpískal pokutový kop pro Táborsko. Ten proměnil Musiol.

Domácí pak měli několik šancí, ale brankář Toma byl pozorný. Až v závěru dostal ve vápně hodně prostoru Rondič a po centru z levé strany poslal míč do branky. Táborsko ještě mohlo rychle odpovědět, ale Navrátilův gól neplatil kvůli ofsajdu.

České Budějovice přišly o vedení v tabulce po domácí prohře 1:2 se Znojmem. Na Mudrovu dorážku ještě odpověděl Ledecký, ale ve 37. minutě se po druhé žluté kartě nechal vyloučit Havelka a Jihočeši dohrávali v deseti. Sice měli šance, ale nevyužili je. Naopak devět minut před koncem rozhodli hosté, když po Cihlářově úniku zamířil do odkryté branky Štrombach.

V dlouhém oslabení hrálo i Brno poté, co v duelu s Varnsdorfem přišlo v závěru poločasu o Krejčího. Nakonec ale uhájilo bezbrankovou remízu a potřetí z posledních čtyř zápasů získalo bod.

Vlašim doma jasně přehrála Sokolov 3:0. O dvě branky se postaral host ze Sparty Dao, který nejprve otevřel skóre dorážkou vlastní střely do tyče a v závěru proměnil i penaltu. Dokonce sahal po hattricku, ale jeho střelu do prázdné branky po kličce gólmanovi odvrátil jeden z obránců.

Druhá fotbalová liga, 10. kolo

FK Viktoria Žižkov - FC MAS Táborsko 2:1 (1:1)

Branky: 9. Batioja, 87. Rondić - 32. Musiol. Rozhodčí: Příhoda – Dobrovolný, Poživil. ŽK:13. Vilotić, 24. Podrazký, 31. Urbanec, 73. Rondić, 79. Sintean - 50. M. Kučera, 56. Březina, 61. Ch. Frýdek, 85. Šandera.

FK Viktoria Žižkov Otáhal – Urbanec, Vilotić, Švejdík, Stříž – Podrazký (C), Batioja, Volek (46. Trapanovski), Auer (60. Sintean) – Musa (62. Rondić), Dočekal.

FC MAS Táborsko Toma – Šandera, Navrátil, Hasil, Březina – Ch. Frýdek (81. Kopřiva), M. Kučera, Nerad – Pfeifer, Musiol (72. Ndiaye), P. Pilík (16. Pouček).

FC Zbrojovka Brno - FK Varnsdorf 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Klíma – Fišer, Petřík. ŽK:28. L. Krejčí, 41. Kříž - 82. Heppner. ČK:43. L. Krejčí. Diváci: 1795.

FC Zbrojovka Brno Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu (76. Jambor), Kříž (46. Sedlák), Růsek, L. Krejčí, Lutonský (34. Štepanovský) – Magera (C).

FK Varnsdorf Porcal (C) – Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner – Dordić (70. Rudnytskyy), M. Richter, Kocourek (83. Barac), Bláha, Kodeš – Ondráček (64. Votava).

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Baník Sokolov 3:0 (2:0)

Branky: 36. Dao, 45. Mareček, 90. Dao. Rozhodčí: Dubravský – Vlasjuk, Vít.. ŽK:65. Ivanko-Macej - 68. O. Ševčík.

FC Sellier & Bellot Vlašim P. Le Giang – Mil. Kadlec (81. Pavlík), J. Štochl, Plechatý, Túlio – Janda, Fortelný, Mareček, Kučera (63. Ivanko-Macej) – Dao, Hadaščok (84. Selemani).

FK Baník Sokolov Jakub Dvořák I. – Mišůn (46. Hlavatý), Machek, Kosak, Mejdr (45. Ruml) – Štípek, A. Ševčík, Jakub Dvořák II., O. Ševčík – A. Čihák, Liener (61. Vávra).

SK Dynamo Č. Budějovice - 1. SC Znojmo FK 1:2 (1:1)

Branky: 30. Ledecký - 12. Mudra, 81. Štrombach. Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Vaňkát. ŽK:33. Havelka, 82. Ledecký, 90+3. Grajciar - 71. Avdić, 78. Dramé, 90+4. Mudra. ČK:37. Havelka. Diváci: 1347.

SK Dynamo Č. Budějovice Křížek – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic (84. Táborský) – Javorek, Havelka – Wermke (83. Kovaľ), Grajciar, Mršić – Ledecký.

1. SC Znojmo FK Buček – Helísek, Dramé, Avdić, Cihlář (C) – Mudra, Kučera, Lacko, Štrombach (83. Krčík) – Ordoš (72. Ambrozek), Teplý (90+4. Malár).

FK Fotbal Třinec - FC Vysočina Jihlava 1:2 (1:0)

Branky: 45+3. Kušnír - 53. Jiří Klíma, 69. Levin. Rozhodčí: Cieslar – Lakomý, Vodrážka.. ŽK:72. Weber, 81. Kušnír, 90+3. R. Vaněk I. - 45+2. Jiří Klíma, 64. Machuča, 90. Štěpánek. Diváci: 521.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Kušnír (C), M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín (77. Dedič, 90. Reintam) – Janošík, R. Vaněk I., Weber, Šumbera – Omasta – Hejný.

FC Vysočina Jihlava Vejmola – Fulnek, Tlustý (C) (46. Vedral), Štěpánek, F. Novotný – Levin, Machuča – Zoubele, Čáp (34. Preisler), Javůrek – Jiří Klíma (82. Šlein).

MFK Chrudim - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branky: 79. Froněk. Rozhodčí: Rejžek – Černý, Kožár. ŽK:17. Vodrážka, 49. Kesner, 62. Drahoš. ČK:54. Kesner - 90. Kropáček.

MFK Chrudim Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa – Langr – Kesner (C), Vodrážka, Sixta, Dostálek – Rybička (68. Vašulín).

FC Hradec Králové Ottmar (C) – Plašil, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, M. Černý, Kopečný (82. Martan), Zorvan (82. Kropáček) – Durdević, W. Da Silva.

1. SK Prostějov - FK Pardubice 2:2 (0:2)

Branky: 55. Kroupa, 85. Šteigl - 10. A. Fousek, 25. T. Čelůstka. ŽK:86. Polák - 3. P. Černý, 57. T. Čelůstka.

1. SK Prostějov Bréda – Kroupa, Slaninka, Polák, Machynek (78. M. Kovařík) – Hapal (74. Šteigl), Schuster, Koudelka, Žikol – Sus, Langer (46. Janíček).

FK Pardubice Letáček – Zukal, Jakub Klíma, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kovář, P. Černý (63. Mužík), Tischler, A. Fousek – Petráň (82. Sokol).