Jaroslav Veselý

Jaroslav Veselý | foto: archiv Jaroslava Veselého

Tři minuty znehodnotily naši práci, zlobil se chrudimský trenér Veselý

• 0
Po utkání s brněnskou Zbrojovkou zůstal delší dobu sedět na lavičce a s obtížemi vstřebával, čeho byl právě svědkem. Ještě na tiskovce se pak trenér chrudimských fotbalistů Jaroslav Veselý pozastavoval nad tím, jak jeho tým mohl ztratit další nadějně rozehraný zápas - navíc vysoko 1:4.

„Opakovaně vidím, že nezvládáme klíčové situace,“ posteskl si Veselý. „Ve 44. minutě máme míč v moci na útočné polovině, ale místo kombinace předvedeme nesmyslnou kolmou přihrávku. Přijde akce Brna a dáme si vlastní branku... Ta situace vůbec nemusela nastat,“ pokračoval.

Chrudim, kterou po zdařilém výpadu Dostálka poslal už po čtvrthodině do vedení kapitán Kesner, tak s Brňany hrála v poločase „pouze“ 1:1, přitom stoper Vencl v 25. minutě překopl z hranice malého vápna branku a později sudí Denev ještě hostům odpustil penaltu za ruku v pokutovém území. Úplně bez možností na úpravu skóre ve svůj prospěch nicméně nebylo ani Brno.

Když jeho forvard Magera po pauze trefil v brejku hlavou jen břevno, dostal Veselého soubor šanci strhnout klání znovu na svoji stranu. Po přidržení Hlavsy ve vápně kopal Froněk „desítku“, jenže ji neproměnil. I on napálil horní tyč.

„Kolikátá zahozená penalta to je? S minulou sezonou desátá patnáctá? To tým dokola sráží a hráči se pak mění,“ konstatoval Veselý.

O třech bodech pro Moravany tak rozhodl v 71. minutě po centru střídající expardubický Fousek.

„Necháme si dát gól, dobýváme branku soupeře, otevřeme hru a pak to dohrajeme v totální křeči. Tři minuty znehodnotí 90 minut práce,“ čílil se kouč Veselý. Za Brno se v nastavení prosadili ještě Stěpanovský a znovu Fousek.