Marek Matějovský ze Sparty (vpravo) a Jan Chramosta z Boleslavi.

Marek Matějovský ze Sparty (vpravo) a Jan Chramosta z Boleslavi. | foto: Vondrouš Roman, ČTK

V lize fotbalová Sparta tápe, krok k Evropě může udělat v poháru

  • 11
Odveta čtvrtfinále Poháru České pošty je tady. Fotbalisté Sparty ve středu od 18 hodin nastoupí proti Mladé Boleslavi. První duel skončil nerozhodně 1:1, na Letné tak domácím stačí k postupu i bezbranková remíza. Hrát na ni však odmítají.

Jejich náskok na čele ligové tabulky se strašidelně ztenčil. Sparťanským fotbalistům hrozí nejen to, že na konci sezony nebudou zvedat mistrovský pohár nad hlavu, ale také, že se z ligy nekvalifikují do Evropských pohárů. To se totiž povede jen prvním třem celkům.

I když si to na Letné nechtějí připustit, tato možnost je stále více reálná. Zvlášť po jejich jarních rozpačitých výkonech. Tradiční zadní cestou do fotbalové Evropy je domácí pohár. V poslední době navíc velmi prestižní, protože jeho vítěz je nasazen do třetího předkola Evropské ligy.

"Proto ani v něm zápasy nemíníme podcenit," přiznává kapitán Sparty Marek Matějovský. Jeho tým jde do odvety ve výhodnější pozici. Remíza 1:1 z venku znamená, že doma stačí odehrát zápas bez branek.

"Upřímně, ten výsledek z prvního zápasu v Boleslavi mohl být ještě lepší. Neříkám, že je špatný, ale měli jsme řadu šancí, které jsme nedokázali proměnit," zlobil se Tomáš Přikryl, jediný střelec Pražanů v tomto utkání.

Mladý sparťanský záložník se navíc trefil i o víkendu v derby a protáhl tak svou sérii na čtyři branky ve čtyřech posledních zápasech. "Sám jsem z toho překvapený. Ale je fakt, že jsem si skvěle sednul se spoluhráči a vyhovuje mi i náš herní systém," vysvětluje svou úspěšnou bilanci Přikryl.

V odvetě bude chybět Letenským pouze krajní obránce Vlastimil Vidlička. Na jeho místa by se mohl postavit stejně v derby Mario Holek. "S jeho výkonem jsem byl spokojený. Na jeho straně nebyly žádné větší problémy," říkal po sobotním derby se Slavií trenér Sparty Martin Hašek.

Jeho slova však ztrácela na významu především v prvních minutách zápasu, kdy přes něj až příliš často přecházel slávista Jiří Böhm. I proto by se do sestavy mohl vrátit Ondřej Kušnír.

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).