Brno je o něco blíž Poháru UEFA

• 3
Drnovice - Touha po účasti v evropských pohárech znovu naplno hoří v hlavách brněnských fotbalistů. Poté, co přišli o nadějné postavení v lize, se do Poháru UEFA zkusí prodrat přes domácí Pohár ČMFS. Ve středu v něm porazili druholigové Drnovice 2:0 a postoupili už mezi nejlepších osm.

"Naším cílem je teď zklidnit naši situaci v lize a zaměřit se na pohár," oznámil Petr Křivánek, kapitán 1. FC Brno.

Drnovice však kladly v osmifinále značný odpor. Byť nastoupily s respektem a prvních patnáct minut jen bránily, dokázaly udržet bezbrankový stav skoro hodinu.

Utkání zlomil zásahem z přímého kopu útočník Pacanda. Po krátkém rozběhu míč umístil přesně k levé tyči.

"První gól byl rozhodující, Drnovice pak musely otevřít hru a nám se nabízel prostor k brejkům," uvedl kouč vítězů Stanislav Schwarz.

Pacanda byl nejlepším hráčem večera, táhl většinu akcí a už v prvním poločase trefil tyč. "Má velkou chuť do hry," ocenil Schwarz.

Drnovice měly největší šanci po nedorozumění brněnského obránce Schustera s brankářem Brezovanem. Třasoň pak mířil do prázdné branky, ale z velkého úhlu napálil jen boční síť. V poslední minutě pojistil vítězství hostů Hlavatý.

"Brno vyhrálo zaslouženě, mělo víc šancí i lepší pohyb," řekl domácí kouč Mazura.