Momentka ze zápasu Jihlavy proti Vlašimi

Momentka ze zápasu Jihlavy proti Vlašimi | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Vlašim se ve druhé lize vrátila na druhou příčku, uspěla i třetí Opava

• 4
Vlašimští fotbalisté pokořili v předehrávce 28. kola druhé ligy Třinec 4:1 a vrátili se na druhé místo neúplné tabulky. Opava je díky vítězství 2:1 nad Spartou B třetí. Čtvrtá Líšeň se může dostat zpět na barážové pozice po sobotním zápase v Příbrami.

Domácí Vlašim poslal do vedení po čtvrt hodině hry Suchan a v 59. minutě přidal druhou branku Rigo z penalty. Kania sice rychle snížil, ale Rigo svou druhou trefou zvýšil na 3:1 a v nastavení stanovil konečný výsledek střídající Toula. Třinec je na 14. příčce těsně nad sestupovým pásmem.

Sparťanský B-tým odehrál domácí zápas místo Strahova netradičně na hlavním letenském stadionu.

Na vedoucí trefu hostujícího Didiby ze 30. minuty sice odpověděl po změně stran Kozák, ale v 65. minutě Darmovzal rozhodl o úspěchu Opavy, která neprohrála v 11. druholigovém utkání po sobě. Pražané protáhli sérii bez výhry na čtyři kola a jsou v tabulce pátí.

AC Sparta Praha B - SFC Opava 1:2 (0:1)

Branky: 58. Kozák - 30. Didiba, 65. Darmovzal. Rozhodčí: Franěk – Mokrusch, Melichar. ŽK:24. Jonáš, 44. Pudhorocký, 62. Vydra, 78. A. Gabriel - 45. Celba.

AC Sparta Praha B Kotek – A. Gabriel, Večerka, Vydra, Tvaroh (76. Šilhart) – Jonáš (56. Kozák) – Ryneš, Holoubek, Pudhorocký, Goljan (66. Ambler) – Turyna (C).

SFC Opava Digaňa – Celba, Žídek (C), Didiba, Šcudla – Šigut (46. Kopečný), Macháček, Pikul (75. Bílek), Darmovzal (90. Janjuš), Helešic (90. Gorčica) – Rataj (59. Kramář).

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Fotbal Třinec 4:1 (1:0)

Branky: 16. Suchan, 59. Rigo, 72. Rigo, 90+2. Toula - 64. Kania. Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Leška. ŽK:87. Bedecs, 90. Klusák.

FC Sellier & Bellot Vlašim Vágner – Icha, Pe. Breda, Broukal, V. Svoboda – Jurásek (85. Lehoczki), Suchan, Křišťan (78. Krunert), Zinhasović (85. Toula), Rigo (78. Solomon) – Gning (67. Zlatohlávek).

FK Fotbal Třinec Hasalík – Szewieczek (81. Buneš), Bedecs, Bolf (86. Weber), Omasta – Foltyn, J. Javůrek (74. Hýbl), Machuča, Kania (74. Klusák) – Dedič (74. Petráň), Juřena.