Diskuze

Chcete usnadnit dětem vstup do života? Spořte!

Petr Beneš je 33 let starý a se svou 29-letou manželkou Janou mají dvě děti ve věku 7 let a půl roku. Jeho rodiče chtějí spořit svým vnoučatům do doby plnoletosti a on sám je chce zajistit pro případ vážného úrazu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ing. Radovan Burkovič

13. 9. 2005 16:24
Re: dědictví stavebního spoření - 2
.......... A že pokud nesouhlasím, ať se odvolám, ale řízení se potáhne roky. Protože ve hře byly ještě nemovitosti, kapituloval jsem. Stavební spoření převedla notářka na mou matku jako de facto dluh a ať se se mnou vypořádá. A já s ní tak znovu musel uzavřít tytéž papíry jako s babičkou, znovu za notářské poplatky a manipulační za vinkulaci u spořitelny. Takže tolik praxe, dědické řízení proběhlo v roce 2004, vinkulace v té době byla 3 roky stará.
0 0
možnosti

Jarda

13. 9. 2005 14:06
jerry4@post.cz
Připadá mi, že většina článků je jen reklama na různé produkty. Tak si tady taky jednu napíšu:
Kdo by měl zájem o informace, jak zhodnotit peníze a kam výhodně investovat, pak napiste na jerry4@post.cz. Působíme v Brně ale i jiných městech. Hledáme velké investory i zájemce o úvěry (s podnikatelksým záměrem - nad 10 milionů korun, ale i nižší) . Nespoléhejte na stát nebo dědictví - připojte se k elitě, jděte do důchodu v padesáti a neutrácejte za penzijní připojištění nebo KŽP. Jen vážní zájemci. Poradíme i běžným rodinám s průměrnými příjmy.
0 0
možnosti

Admin_

13. 9. 2005 19:13
Re: jerry4@post.cz
, A holíte dočista dočista, nebo necháte kořenům aspoň na polívku? :-) Elita prostřednictvím anonymní emailové schránky určitě nepodniká.
0 0
možnosti

Milan

13. 9. 2005 10:47
dědictví
Docela by mne zajímalo, jak to funguje s tím dědictvím (v článku zmíněno tuším o penzijního připojištění nebo stavebního spoření) ve vztahu k později udělané závěti či k dědění ze zákona. Např. jsou dva dědicové stejné kategorie, každý dostane polovinu majetku zemřelého, ale jeden navíc i tu pojistku nebo spoření, protože v té smlouvě tak byl určen? Anebo když je v závěti určeno, že nemovitosti zdědí dědic A a finanční majetek dědic B, jak to bude, když u pojistky/spoření je ve smlouvě určen dědic A?
0 0
možnosti

Ing. Radovan Burkovič

13. 9. 2005 16:23
Re: dědictví stavebního spoření
Dědictví stavebního spoření je podle mých zklušeností pohádka. Alespoň u nejmenované menší stavební spořitelny http://www.wustenrot.cz/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.wustenrot.cz/ . Přebral jsem finanční zátěž splácení stavebního spoření babičky, když ta si jej založila v době bydlení v družstevním bytě jako kolektivní věc na úhradu fondu oprav jejich paneláčku. Po přestěhování k našim do RD k ničemu. Tak jsem vyplatil babičce naspořené peníze, navýšil cílovou částku a pak začal posílat měsíční úložky ze svého konta. Nejdříve byl obrovský problém s vinkulací v můj prospěch. Nakonec se to po 3 měsících povedlo. Pak se zasíláním korespondence na moji adresu - povedlo se až po 2 letech. Po úmrtí babičky spořitelna tvrdila že není problém a spoření na mne převede. Uplatnil jsem tedy nárok v dědickém řízení, doložil notářsky ověřenými doklady včetně vinkulace, přímí dědicové matka i strejda souhlasili, ALE NOTÁŘKA BYLA JINÉHO NÁZORU. A že pokud nesouhlasím, ať se odvolám, ale řízení se potá
0 0
možnosti

Honzajs

13. 9. 2005 7:13
Dlouhodobé investice
Podobnou situaci jsen řešil taky.
 
Vzhledem k dlouhodobosti horizontu (dceři jsou 2 měsíce), jsem se rozhodl pro akciový podílový fond zaměřený na Emerging Markets.
 
 
0 0
možnosti