Diskuze

Skuhrovský mlýnek dostává novou šanci

Tradice výroby světoznámých litinových mlýnků ve Skuhrově nad Bělou možná nezanikne. Továrnu loni zkrachovalé firmy J. Porkert koncem roku vydražila brněnská společnost Karavela Bohemia. Ta chce na tradiční výrobu navázat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zdeněk11

21. 2. 2008 19:35
LHÁT SE NEMÁ...........!!!

Skuhrovský mlýnek dostává novou šanci.

Nemohu souhlasit s tímto lživým článkem.Firma byla opravdu v r. 1948 znárodněna,ale vrácena byla v r. 1989, kdy byla PLNĚ zajištěná výroba,veškeré strojní a materiální vybavení.Noví majitelé z tohoto jenom těžili do svých kapes.Před jejich příchodem zde pracovalo přes 400!!zaměstnanců.Orlické strojírny(tak se firma jmenovala) zásobovali celou Evropu a vyváželo se i do zámoří.Když se f.J.Porkert znárodnila,nebyly zde mostní jeřáby,zautomatizovaná výroba,neodlévalo se z 15 druhů suroviny a mnoho dalšího. Toto vše noví majitelé dostali zpátky,aby to přivedli do takovéhoto stavu,kdy mnoho lidí přišlo o svou práci.Nynější majitelé Karavely,a.s.,kteří zde působí krátce,mají velice ztížené podmínky a budeme jim držet palce,aby výrobu opravdu rozjeli v zájmu lidí.Toho se jim ale nepodaří,pokud budou na významných funkcích držet zaměstnance,kteří tento stav společně s bývalými majiteli přivodili.Zakládajíci vlastníci z rodu Porkertů,asi těžce odpočívají.

0 0
možnosti

konstruktér-výpočtář

14. 1. 2008 14:00
No, to určitě

Zvlášť zajímavá je ta pasáž kdy nový majitel sice ještě nezaplatil za firmu ale hodlá ji udržet nad vodou.V překladu to znamená výkresy a nápady ukrást, firmu tu zrušit, pokud možno nemovitosti rozprodat a začít vyrábět v Číně za jejich náklady a prodávat do Evropy za evropské ceny.Bravo, bravo, leckterý ekonom by zajásal jak jsou majitelé podnikaví, ovšem opak je pravdou.Co bude až nebude co prodávat, až dojdou nápady? Ono se nikomu moc myslet nechce a ekonomům obzvláště.Cesta je pouze v inovacích výrobků.

0 0
možnosti