Diskuse k článku

Kodet: Každá věc v bytě má svou historii

Ve více než stometrovém bytě, přímo pod střechou jednoho z domů na Staroměstském náměstí v Praze bydlí malíř Kristian Kodet se svou ženou a nejmladší ze čtyř dcer patnáctiletou Jacqueline. Městský byt však občas mění za pobyt v renesančním domě v jižních Čechách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nebydlící

Městský byt
Další typická ukázka využívanosti bytů za regulované nájemné. Chudí a potřební lidé na regulované nájemné nedosáhnou a jsou vrženi napospas trhu, který je regulací pokřiven a vyšponován, zatímco politici, senátoři, zastupitelé a celebrity si užívají výhod bydlení skoro zadarmo. Nekoupí si vlastní nemovitost, kterou by si mohli zrekonstruovat dle svých přání, ale investují statisíce do luxusních rekonstrukcí cizího majetku, hlavně když jim stát garantuje žití za symbolické nájemné. V jiném případě (poslanec Kraus) nakoupí nemovitosti za miliony, zajistí sebe a rodinu a obecní 4+1 přepíšou na dceru. Deregulovat přece nemůžeme, protože by na to lidé neměli. Chudí a mladí, kteří nemají na rekonstrukce a dali by cokoliv mít možnost bydlet v regulovaném bytě tak jak je ať chcípnou.
0/0
5.4.2004 23:06

nebydlící

Re:
Kolik tak platí pan Kodet za byt 100m na Staroměstském náměstí? Jestli topí WAVkama, tak je to 2. kategorie, tudíž nájemné je 25,-Kč/m2 = 2.500,- Kč měsíčně. My platíme 7000 měsíčně, ale za dvacetimetrovou garsonku na jižáku. Obec by tento byt mohla pronajímat min za 30 tisíc, doplatí ji pan Kodet rozdíl mezi tržním a regulovaným? To je podobné jako když někdo má příjem a nepřizná ho a neplatí daně  - taky to zaplatíme všichni ostatní a pak se všichni diví, že na nic nejsou peníze, Motol se rozpadá, postižení nemají kde bydlet, o staré se nemá kdo postarat, hlavně, že prasata u koryt hrabají a hrabají a nikdy nemají dost.
0/0
5.4.2004 23:10

stabil

hm
Moc hezkej bytecek.... doufam samozrejme, ze jako majitel zamecku plati trzni najem, protoze na regulovany dle zakona nema narok... ja myslim, ze to je fer, pokud za tech 100 metru (nebo kolik vlastne... nevim jak muze rozhodovat o nejake vestavbe...) zaplati tak asi 60-80 tisic mesicne... pak to beru... a ma moc peknej byt....
... ale jestli plati 3-4 tis regulu, tak to je normalni rozkradacka....
0/0
5.4.2004 12:18

king-henry

kodet
je blb
0/0
5.4.2004 12:16

Havirov Devils ! ! !

EU
Ten chlap je NÁBOŽENSKEJ úchyl  
0/0
5.4.2004 10:49

Pishkworka

Džízis
Není v tom bytě nějak přeJežíšováno?  Ble, jako na hřbitově
0/0
5.4.2004 9:41

Janovan

městský byt
To když pan Kodet z NY bylí v městkém bytě, tak asi platí reg nájemné, že? Už mě to pěkně se...Připojte se k nám. www.narovnani-najemneho.cz 
0/0
5.4.2004 8:56

Najdete na iDNES.cz