Diskuze

Deset let šetrných budov v Česku: podívejte se na ty nejlepší

Před deseti lety byla otevřena centrála ČSOB v Radlicích, první certifikovaná šetrná budova. Ve stejném roce vznikla z projektu studentů Petra Vogela a Petra Kotka a podnětu Iry Rubensteina Česká rada pro šetrné budovy. V současné době má už přes 100 členů. Ti vybrali deset přelomových staveb.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Amazon- Budova byla postavena z materiálů s nízkým obsahem těkavých organických látek s důrazem na recyklaci stavebního odpadu. Pro zachování charakteru okolní krajiny byly v okolí vysázeny stromy a další zeleň.

Protože je postavená v polích na orné půdě, ale zase vysázeli stromy a další zeleň, naštěstí ne řepku.:-(

1 0
možnosti

On nekdo chce pracovat nebo zit v budove, kde nejdou otevirat okna?;-D

2 0
možnosti

No, jenom škoda, že tyhle ekologické stavby jsou velmi výrazně nevhodné pro život ... např. takřka žádná z těchto budov nemá otevíratelná okna - což je špatně z hygienického hlediska, kdy je vzduch hnaný přes filtry a vlastně nevětraný, škodí zdraví.

Stejně tak ta budova v Radlicích - počítá s lidským teplem, takže třebas v prosinci, kdy mrzne a kdy lidé nejsou týden v práci, tak trvá pak asi 14 dnů, než tu budovu znovu "zadýchají" a těch 14 dnů tam klepou kosu ....

0 0
možnosti

P85e80t72r 89P34e55t71r

15. 6. 2019 15:22

Což je blbost, budova s tím samozřejmě počítá ale to neznamená, že tam není topení pro případ, že by v kanceláři chybělo pár lidí.

A už vůbec nechápu tu poznámku, že když ženu vzduch přes filtry tak nevětrám - samozřejmě, že větrám. To fakt není o tom, že by se ten vnitřní vzduch jen točil dokola a filtroval. Normálně se tam vhání vzduch zvenčí a přes filtry jde právě proto, aby v něm nebyl smog, alergeny a podobně. Je to naopak mnohem hygieničtější a ekonomičtější varianta k větrání oknem.

Pokud tomu nerozumíte tak se k tomu prostě nevyjadřujte. Udělat si závěr aniž bych měl aspoň minimální znalosti o principu těch technologií u vás vypovídá mnohé, nic z toho ale není zrovna dvakrát lichotivé.

0 0
možnosti
Foto

Jinak to si takhle chci dát na střechu solární panely a památkáři se probudí a konají, to že kolem budovy padaji neřeší, pak člověk vidí v historickém centru v pamatkové zoně skleněné peklo domy a to je cajk. přitom já bych byl samozásobitel ostrovní elektrárna. a prakticky je to do dvora nikdo by to nevidel.... Takže možná bych spíš zkusil najít řešení pro normální domy :)

0 0
možnosti
Foto

Jak může být prosklený barák šetrný.... tohle snad ani není možný, všichni jak na výstavce. zajímalo by mě, kolik po započtení energie na výrobu všech těch fíčur vyjde bilance normální x tento:) ;-);-);-);-)

0 4
možnosti
Foto

minusy jsou hezké, ale bez argumentů, dovedete si představit v létě ten skleník a energie za klima? a v zimě ztráty .. na pocity se nehraje.

0 0
možnosti

Nevím no. Přijde mi, že tyhlety šetrné budovy jsou z hleediska ekologie podobný omyl jako elektroauta :-PRv

2 4
možnosti

Jo a zboží do Amazonu a z Amazonu vozí na oslících? To je tak pokrytecké.

2 5
možnosti

Pokrytecké je přistupovat k ekologii stylem "všechno nebo nic".

Ono je dobré totiž především někde začít...

15 0
možnosti

A všechno to železo, hliník, měď, plasty, těžké kovy, vzácné kovy... na ty podpůrné technické systémy, které dovolují, aby se budova chovala "ekologicky" (kabely, trubky, počítače)....... ty rostou na JAKÉM PŘESNĚ stromě?

6 6
možnosti

Ale notak. Neekologické domy toto nepotřebují? Nebo máme vyrábět domy jen z hlíny? Jistě chápete, že vše je relativní a ani ekologie nelze dělat bez nějaké "investice" ...

7 1
možnosti