Eden Hazard (vlevo) z Chelsea se raduje se spoluhráči z gólu v zápase s West...

Eden Hazard (vlevo) z Chelsea se raduje se spoluhráči z gólu v zápase s West Hamem. | foto: AP

Eden poslal vizitku do Edenu. Chelsea slaví výhru po dvou trefách Hazarda

• 9
Fotbalisté Chelsea v generálce na čtvrteční čtvrtfinále Evropské ligy v Praze proti Slavii vyhráli nad West Hamem 2:0, když obě branky zařídil Eden Hazard.

Londýnský klub po domácí dohrávce 33. kola a třetím vítězství za sebou poskočil na třetí místo v tabulce Premier League před Tottenham a Arsenal, které mají zápas k dobru.

Chelsea - West Ham

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži minutu po minutě

Hazard se před zraky slávistických pozorovatelů poprvé prosadil ve 24. minutě po parádním individuálním průniku obranou ve středu hřiště až před brankáře Fabiaňského, kterému střelou k tyči nedal šanci. Nejlepší kanonýr týmu pak v poslední minutě zužitkoval přihrávku Barkleyho do vápna a šestnáctým gólem v sezoně zpečetil výsledek.

Chelsea porazila West Ham poprvé po třech vzájemných zápasech v nejvyšší soutěži.

Domácí odehráli zápas v sestavě Arrizabalaga - Azpilicueta, Rüdiger, Luiz, Emerson - Kanté, Jorginho, Loftus-Cheek (70. Barkley) - Hudson-Odoi (85. Pedro), Higuaín (76. Giroud), Hazard.

Chelsea FC - West Ham United 2:0 (1:0)

Branky: 24. E. Hazard, 90. E. Hazard. Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Hatzidakis. ŽK:82. Azpilicueta, 84. Arrizabalaga - 11. Ogbonna. Diváci: 40 537.

Chelsea FC Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Emerson – Kanté, Jorginho, Loftus-Cheek (70. Barkley) – Hudson-Odoi (85. Pedro), Higuaín (76. Giroud), E. Hazard.

West Ham United Fabiański – Fredericks, Balbuena, Ogbonna, Cresswell – Noble (C) (70. Obiang), Rice – Anderson, Lanzini – Arnautović, Chicharito (46. Snodgrass).