Zdravotnice tlačí lůžko s pacientem nakaženým onemocněním covid-19 na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici ve švýcarském Lausanne. (31. března 2020) | foto: Reuters

Virus dobyl Švýcarsko. Podle odborníků jsou na vině váhaví politici

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Na každého Švýcara připadá jeden protiatomový kryt a země si zakládá na vysoké kvalitě lékařské péče, za kterou se na švýcarské kliniky sjíždějí movití pacienti z celého světa. Přesto ani Švýcarskem koronavirus SARS-CoV-2 zdaleka neprošel jen tak zlehka. Federální rada situaci v zemi označuje za velmi vážnou a v polovině března vyhlásila mimořádný stav.

V té době už bylo ve Švýcarsku 2­600 nakažených – z nichž mnozí si virus přivezli z lyžování v Rakousku a Itálii – a prvních dvacet mrtvých. Nyní, po téměř dalších čtyřech týdnech, je v zemi s osmi a­ půl milionu obyvatel celkem 25 tisíc případů nákazy. Nemoci covid-19 tu podlehlo přes tisíc lidí ze všech 26 kantonů.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video