Afghánští uprchlíci přestupují na německé letecké základně Ramstein na let do USA. (24. srpna 2021) | foto: Profimedia.cz

Čtvrt milionu Afghánců a zvýšená kriminalita. Německo bilancuje integraci

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Po Íránu, Pákistánu a Spojených arabských emirátech má Německo čtvrtou největší diasporu Afghánců na světě: podle oficiálních údajů jich tu žije přes čtvrt milionu. Naprostá většina z nich přišla v důsledku migrační krize před šesti lety a nyní, v souvislosti s dalším předpokládaným exodem po stažení vojsk NATO z Afghánistánu, Německo bilancuje: Daří se jejich integrace do většinové společnosti?

„Pro řadu vědců a politiků se znalost jazyka plus pracovní místo minus kriminalita rovná integraci. To je příliš málo. Co nám je platný člověk, který tu úspěšně založí firmu, dobře se domluví a nemá policejní záznam, když zároveň svou šestiletou dceru nutí nosit šátek, špatně se chová ke své ženě a většinovou společnost neuznává jako nevěřící?“ ptal se v rozhovoru pro Die Welt Ahmad Mansour, izraelský Arab žijící v Německu, který se jako psycholog věnuje islámskému extremismu.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video