Stoupal přibližně rychlostí 6 metrů za sekundu (21 km/h). Po odpálení balónu začal klesat (v prostředí, kde je téměř vakuum) rychlostí 70 metrů za sekundu (252 km/h). Jakmile se však do padáku opřel vzduch, rychlost se pomalu ustálila opět na šesti metrech za sekundu.
Balón musel dvakrát proletět tropopauzou (přechodná vrstva mezi troposférou a stratosférou) s teplotami pod mínus 60 stupňů Celsia.
Hmotnost Dropionu je tři kilogramy, balón měl při startu v průměru tři metry, ale nahoře těsně před odpálením měřil už 13 metrů. Naplněn byl heliem. Do výšky 10 kilometrů se dostal za 30 minut.
Ještě pro všechny, kdo nesledovali naše on-line zpravodajství, máme krátké shrnutí sobotní akce Stratocaching:
Je až neuvěřitelné, kolik toho v sobotu krásně vyšlo. Počínaje počasím, které se krátce před vzletem vyjasnilo. Potěšilo nás, že kamera zachytila průlet letadla společnosti Emirates prolétajícího pod Dropionem. Přistání Dropionu bylo luxusní – viděli jsme z auta, jak si sedá na zahradu rodinného domku, kde nejen že nebyl zuřivý pes, ale naopak nadšený majitel pozval hledající dál a ještě nám vnutil posvícenské koláčky.
Pak panovala nejistota, čekalo se na to, až se probudí stratokešky. To byla (spolu s nekooperativním dodavatelem aplikace) největší vada na kráse a poučení pro příště. Technici nám vysvětlili, že možných příčin je více. Mohlo se klidně stát, že se nenajde stratokeška žádná, ale místo toho jsme se dočkali už čtyř šťastných nálezů.
U jednoho nálezu (keška BASF) jsme byli, a s námi i stovky dalších lidí. Bylo až dojemné, jak na Stratocaching auto mávaly rodiny s dětmi i mladé páry, které využily hru jako záminku pro překvapivý výlet po republice. No a konečně záběry z GoPro a Axis kamer se nad očekávání velmi povedly.
Další podrobnosti o průběhu experimentu a celé video, na kterém je vidět i průlet letadla společnosti Emirates, odpálení stratokeší a samotného balónu nebo divoký souboj Dropionu s větrem 20 kilometrů nad zemí, přineseme začátkem týdne.