Diskuze

Bylina tradiční čínské medicíny je horší karcinogen než tabákový kouř

Kyselina aristolochová, kterou dlouho používá tradiční čínská medicína, se ukazuje být velmi agresivním původcem rakoviny. Ve většině zemí světa už je její používání zakázáno, ale je možné, že ze všech přípravků nezmizela. Kontrola neexistuje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

J78a69n 98P25a95v29e19l79k21a

22. 8. 2013 22:43

Dole je nekolik poznamek, ze je TCM jen placebo. Jenze placebo skutecne leci. V medicine se pouziva jen k testovani leku proto, ze podle zakonu pacient musi vedet, cim je lecen. Jakmile se dozvi, ze je to placebo, prestava to byt placebem a nefunguje. Stale vice se ukazuje, jaky vliv ma psychika na nektere nemoci.

3 0
možnosti
JP

"Jejich metody jednoduše nesnesly srovnání s moderními, a o některých věcech tak jednoduše nemohli mít tušení. Není tedy asi divu, že se jim na seznam "léků" dostaly i látky, které jsou ve skutečnosti naopak smrtelně nebezpečné."

tak i dnes se treba dava rtut do vakcin, ci do zubu, takze zas takovy pokrok veda neudelala.

2 0
možnosti

Všechno je v určité formě či množství jed. I vzduch ...

0 0
možnosti
MB

...vyléčí rýmu, přivodí raka... ale ten není ze začátku moc vidět... takže OK;-D

0 0
možnosti
PS

No jo, příroda je pěkný prevít. Přírodní látky jsou často stejně škodlivé jako ty plně syntetické.

2 1
možnosti
VR

Tradiční čínská medicína je pouhé homeopatikum, tedy hloupost, akorát kvůli ní vymírají zvířata, protože nějaký číňánek si myslí, že se mu po rozemletém rohu nosorožce postaví.

1 14
možnosti
IP

Nemáte ponětí, o čem mluvíte.

9 1
možnosti
AR

A20d34a28m 84R65y40c21h68l65ý

22. 8. 2013 10:21

Tak osobně mám s TCM ty nejlepší zkušenosti. 3 roky  jsem běhal po doktorech a dostával různé antibiotika a další prášky, můj stav se vůbec nelepšil. Poté co beru čínské bylinky a piju speciální čaj, tak se můj stav výrazně zlepšuje!!!

3 0
možnosti
AG

Tak to bude zrejme placebo efektem, jak autor zminuje na konci ;-)

3 5
možnosti
EP

Kdyz se rekne A je treba rici i B, TCM pouziva byliny vzdy synergicky, tj jich je vice pohromade a pusobi spolecne.

Rozhodne netvrdim, ze ta latka neni skodliva, ale ve smesi se muze chovat uplne jinak. Jenom aby se s vanickou nevylejvalo i dite.

7 2
možnosti
AK

Podobné výzkumy platí farmaceutické firmy. Pokud zjistí, že dovedou objasnit, proč nějaká rostlina léčí, tak danou látku velmi rády využijí. Pokud zjistí, že je něco spatné, tak rády zveřejní výsledky. Ale proč by měly platit další třeba milion dolarů za výzkum, který by mohl prokázat, že to vlastně při správném použití je neškodné? To je pro ně čistá ztráta času a peněz. A totéž platí o samotných laboratořích. Zapomeňte na výzkum z altruismu, nebo pro poznání z vědění. Zařídit solidní laboratoř je drahé, její provoz také a rozhodně si neriskují naštvat platící klienty tím, že by se zkoumalo něco nevhodného.

4 0
možnosti
MK

To je jasná diskreditace, přeci přírodní tradiční bylina nemůže být špatná, to kdybych jen tak napsal článek, že třeba růžový potah od ibuprofenu způsobuje rakovinu, tak tomu ti samí lidé uvěří okamžitě.

7 1
možnosti
AK

Ehm, zásah do černého. Jenže poměrně špatný příklad, zrovna o tom růžovém barvivu v ibáči se opravdu uvažuje, jestli není škodlivé. A tohle zrovna není informace JPP (Jedna Paní Povídala), tvrdil mi to lékárník, dokonce ne jen jeden. A ten by snad měl o problematice něco vědět.

0 0
možnosti
MN

Macerovaný gekon?! Wtf?! Tohle fakt někdo vloží do úst?! 8-o8-o8-o8-o

3 1
možnosti
PK

To mě taky pobavilo :-)

0 0
možnosti
AK

Není to poprvé, kdy se ukázalo, že zdánlivě neškodná či dokonce léčivá věc je ve skutečnosti zákeřný jed. A) prakticky jakýkoliv lék je současně i jed. Jde jen o dávkování. Třeba náprstník (digitalis) v malém množství podpoří činnost srdce, při větší dávce jej podpoří do takové míry, že pukne atd. B) dalším nádherným příkladem je houba pavučinec plyšový. Ještě před cca 100 lety byl veden jako výborná jedlá houba, pak se zjistilo, že není neškodný a dnes je psaný jako nejjedovatější houba, na kterou u nás můžete narazit, horší než muchomůrka zelená. Také účinkuje až se značným zpožděním. Požití totiž nevratně poškodí játra, ale umírá se až o měsíc nebo dva později. (selhání jater je údajně velmi nepříjemná smrt)

3 0
možnosti
PK

O tom, že by byl pavučinec veden jako jedlá houba, jsem neslyšel. Ale dá se zaměnit se slizákem, který jedlý je. Tak jestli tu spíš nebyla nějaká chyba v názvosloví.

0 0
možnosti