Diskuze

OBRAZEM: Nejšílenější klávesnice světa. Psalo se rukama, nohama

Klávesnice pro nohy, trumpetová klávesnice, ohnutá klávesnice se zrcátkem, klávesnice s posouvatelnými tlačítky... Za více než století si lidé vyzkoušeli desítky způsobů, jak do počítače a předtím na papír zadávat text. Klasická Qwerty klávesnice z roku 1878 stále vede. Podívejte se na zajímavé pokusy o klávesnici na snímcích nejen z Muzea počítačové historie v Kalifornii.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Pekne. Jen kdyby u takovych clanku nevyskakovala galerie jako první.

2 0
možnosti
Foto

Tady jsou všechny informace vztažené k těm obrázkům, takže mi formát s galerií přišel srozumitelný.

2 0
možnosti

U toho ZX Spectra až tak o rychlost psaní nešlo... stejně člověk ťuknutím do klávesy "napsal" celý příkaz a na nějaké psaní textů to snad ani nikdo původně neuvažoval, šlo hlavně o programování...

2 0
možnosti
Foto

Máte pravdu, dobrá připomínka. Ale když píšu o klávesnicích, chtěl jsem to zmínit.

1 0
možnosti

B74e68n 68P36a85v41k97a

30. 8. 2013 13:38

Mně spíše vrtá delší dobu hlavou, jestli se dá jehličkovka používat v kombinaci PC+klávesnice jako klasický psací stroj. Také tuším, že to musí být možné.

0 0
možnosti

Píšem desiatimi 25 rokov - a podľa mňa klasické QWERTZ je dobré rozloženie kláves - aj pre slovanské jazyky. Špičkové "športovkyne" dokázali na mechanických písacích strojoch aj 600 úderov za minútu, na elektrických aj 800 a viac.

Keď píšem (ako teraz), vôbec nerozmýšľam nad písmenami ani nepozerám na klávesnicu, moje prsty po nej behajú úplne automaticky, stačí sa mi sústrediť len na obsah.

Čudujem sa len jednému - prečo sa desiatimi neučia deti povinne už na základnej škole, prípadne na strednej škole. Dobre sa dá písať naučiť za rok, veľmi dobre za dva. Ale využívať sa to potom dá ďalších 60 rokov. To je super efektivita. Najmenej 90 % detí pritom s počítačom pracuje pravidelne.

.

6 0
možnosti

Ohledně toho, proč je ona klávesnice rozložena tak "divně". Sám autor to částečně vysvětluje o kousek dál, mechanícká klávesnice musela být konstruována tak, aby se při psaní nezasekávaly jednotlivé typy. Tudíž tak, aby mezi kombinacemi písmen nejvíce používaných za sebou bylo několik jiných, prostě aby tam byl fyzický odstup. A za druhé, aby se na tom dalo psát "všemi deseti". Vynálezce měl asi pocit, že takto je to to pravé. (A je to vůbec myšleno pro anglicky hovořící lidi? Pokud ne, pak je jiné rozložení pochopitelné.)

0 0
možnosti

podle mě je z hlediska uživatele skoro jedno, jak to je rozložené, hlavně aby obě ruce byly přibližně statisticky vyvážené (a aby to na celém světě bylo stejné)

0 0
možnosti