Diskuze

Software 737 Max programovali levně externisté, stěžují si lidé z Boeingu

Software letadel Boeing 737 MAX se zřejmě podílel na nehodách těchto nových letadel. Podle některých vývojářů z Boeingu mohl být problém i v outsourcování na vývojáře z Indie. To ovšem nemůže vysvětlit, jak se do letadel dostala stabilizace známá jako MCAS. Outsourcování je běžná praxe, může však ukazovat na snahu šetřit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P59e71t19r 86Š34i14m83e67k

28. 7. 2019 10:07

Outsourcing IT do Indie je vždycky katastrofa. Stačilo, když mi support dělal paraván.

0 0
možnosti
AP

A37l64e85s 25P65a79v40e43l

21. 7. 2019 15:27

Zadna novinka "Indiani" jsou desna vyvojarska prasata

0 0
možnosti
AS

Nejzajímavější část celého článku - slova mluvčího Boeingu: „Náš hlavní cíl je vždy zajistit, že naše produkty a služby jsou bezpečné, dosahují té nejvyšší kvality a splňují všechny předpisy, které se na ně vztahují.“

0 0
možnosti
RZ

"Samotný fakt, že Boeing využíval pracovníky z celého světa, není nijak neobvyklý. Dělá to řada velkých firem, včetně Airbusu..."

opravdu Airbus outsourcuje programátory v indii jako Boeing ?? To máte zjištěno jako fakt ??

0 0
možnosti
MK

Vždyť je to jenom spotřebák.

0 0
možnosti
VV

Boeing za své chyby platí. Jednak ze svého, jednak od pojišťoven pozůstalým. Tím chci říct že se jim nevyplatil laciný outsourcing a platí za to tvrdě.

Podobně tak Češi vyrábějící za pár Eur na hodinu v Čechách pro opravdové firmy západní Evropy. Je to šetření které se v samém konci nevyplatí ani celé Unii. Zajde na kvalitu, a Česko na svoji montovnu.

T3TMAX se vrátí do provozu a Boeing si dá pozor protože T3T je jeden z jejich výrobků které se dobře prodávaly. Chybama se dobrá firma učí.

Akcie Boeingu Kasíku nezmíníš? Behodí se do krámu? Nebuď stydlivka.

2017 150 dolarů

2018 296

2019 440 rekord a dnes v pondělí. 350 dolarů.

Velmi vhodná dlouhodobá investice kam uložit prachy protože lsovou budoucnost má teprve před sebou. Je vhodné sledovat právy o akciích BA a v pravý čas kolem začátku listopadu si do toho vložit nějaký ten obnos.

Beplatí pro ty, co kupují akcie na jejich vrcholu a nebo od neznámých firem.

0 3
možnosti
VV

sorry za překlepy zkouším americkou klávesnici s českým software. Nejsem zvyklý.

0 0
možnosti
OU
PHH

Přidám jeden starý vtip. Programátor jde nakoupit. Žena říká: "Kup chleba a když budou rohlíky, kup jich deset." Programátor přijde domů a přitáhne ranec s deseti chleby.

Lidi od "fochu" se baví, ví o co jde - dvojznačné zadání, které implikuje z kontextu jiný výklad, než ten chtěný. Úplně běžná situace. Řekl jsem ten vtip někomu, koho dobře znám (2 vysoké školy FFUK, PFUK), hádala se se mnou, co je to za ňoumu a pochochopila to až asi po pěti minutách. ;-D

4 0
možnosti
PB

Hm, jako v mnoha případech to potvrzuje jeden velmi platný Murphyho zákon, že nikdy není dost času a peněz, aby se to udělalo pořádně, ale posléze se vždycky najdou peníze a čas, aby se to opravovalo.

3 0
možnosti
MB

"Tlak na rychlý vývoj ovšem není nic neočekávaného. Bylo by naopak zvláštní, kdyby neexistoval." Ehh, tak co je priorita ? Bezchybná funkce nebo snížení nákladů ? Každej tlak vede k chybám, které ve výsledku způsobí prodloužení dodávky a paradoxně ke zdražení ... teda, pokud jsou odhaleny. A vvvvo tom to je ;-D

2 1
možnosti
PHH

Je to známá věc. Indové jsou dobří a flexibilní programátoři. Když po nich chcete kvalitu, dají to, když chcete rychlost bez ohledu na kvalitu, dají to taky.

Psal jsem jinde. Agilní technologie a extrémní programování je hrobem kvality. Důvod? Agilní technologie byly navržené do friendly prostředí, kde není tlak na termíny. Dělá se, až je to hotové. Současná bussiness implementace je o tom, že se agilní technologie používají pro normování doby potřebné pro vývoj. Tedy k úplně něčemu jinému - rozdělit úlohu na malé přibližně stejné celky, které se dají ocejchovat mírou pracnosti. To je ovšem cesta do pekel.

Každý, kdo se v oblasti pohybuje ví, že program je napsaný, až když je napsaný. Jo to o míře znalostí, schopností a často i o štěstí nebo smůle. Nikdy nevíte, kde narazíte.

3 0
možnosti