Jaký telefonní tarif je pro vás ten nejvhodnější?

aktualizováno 
V článku se podíváme na stálici mezi programy pro úpravu/prohlížení obrázků a tvorbu fotoalb, nebude chybět ani specialita, která prověří zabezpečení PC v síti. Na závěr se podíváme na produkt, jenž prozradí, který mobilní operátor vám nabízí nejvýhodnější tarif.

IrfanView 3.97 - freeware
IrfanView známý a uznávaný program poskočil do další verze. Jde již dlouhou dobu o stálici mezi editory a prohlížeči obrázků. Většina uživatelů ho používá pouze jako prohlížeč grafických souborů. To však není vše, co tento freewarový nástroj může svému uživateli nabídnout. Obstojně si totiž poradí i s úpravou snímků, tvorbou fotoalb a prezentací, umí využít filtry používané Adobe Photoshopem, umožňuje hromadnou konverzi, přehrává video i zvuk, umí extrahovat ikony ze souboru atd.

Velmi svižně si však poradí i s úpravou digitálních snímků. Pro tento úkon je v programu pod tlačítkem Obrázek k dispozici téměř dvacet voleb. Jedním kliknutím tak zjistíte základní data o snímku, či pomocí plug-inu načtete EXIF informace. Mezi standardní prvky podobných programů patří otáčení, převracení a změna velikosti snímků. Vítaná je především možnost využít funkce pro odstranění nechvalného jevu červených očí, zaostření a vyvážení barev. Pro produkt existuje i čeština, kterou si můžete stáhnout na domovských stránkách.

 • Program stahujte na této adrese (847 kB).
 • IrfanView

  Droppix Recorder 1.2.1 - shareware
  Droppix Recorder je plně komplexní produkt, který velmi lehce dokáže udělat kopii vašich CD a DVD disků. Poradí si s nahráváním a kopírováním dat a jejich přípravou pro pozdější vypálení. Sami si můžete vytvořit i vlastní hudební kompilace, pracovat s video soubory v MPEG-1 nebo MPEG-2, či si uložit video z připojené TV nebo DVD přehrávače. Ukládá i hudbu z Audio CD. Program se díky svému interaktivnímu rozhraní (drag and drop) snadno používá a jeho nápověda obsahuje množství animovaných postupů, jak projekty úspěšně dovést dokonce. Nechybí ani vestavěná čtečka CDDB, jenž vyhledá informace o souborech na internetu, podpora ID3Tagů, možnost mazat přepisovatelné disky či výroba image souborů. K ověření integrity je k dispozici i vestavěný testovací mechanismus. Pracuje pod systémy Windows 2000 a XP a pro svůj chod vyžaduje DirectX 8.1 nebo vyšší.

 • Program stahujte na této adrese (26.7 MB).
 • Droppix Recorder

  SoftPerfect Network Scanner 2.5 – freeware
  SoftPerfect je síťový IP, NetBIOS a SNMP skener s podporou přesně zadaného rozsahu IP adres s moderním rozhraním a několika pokročilými rysy. Je určen jak pro systémové administrátory, tak uživatele, kteří se zajímají o počítačovou bezpečnost. Důkladně totiž dokáže „proklepnout“ počítače připojené do firemní sítě, kde naslouchá na TCP portech a přehledně zobrazuje, co v síti probíhá za provoz. Navíc lze sledovat ping počítačů, detekovat MAC adresy a stav tiskáren. Zobrazuje i sdílené prostředky v síti (systémové i skryté).

 • Program stahujte na této adrese (628 kB).
 • SoftPerfect Network Scanner

  Tarify 2000 6.5 – freeware
  Vybíráte si nového mobilního operátora a nevíte, kterého zvolit? Nebo vám jen nevyhovuje stávající tarif a chcete si vybrat jiný? Pokud jste si odpověděli alespoň jedou ano, potom je právě pro vás určen produkt Tarify 2000. Ten totiž svým uživatelům může pomoci vybrat nejoptimálnější tarif, který jim opravdu sedne na míru. Slouží k porovnání 43 nabízených tarifů (40 GSM + 3 NMT) třech našich mobilních operátorů. Podle vámi zadaných provolaných minut v daných časech do daných sítí a počtu odeslaných SMS vypočte, kolik byste zaplatili za jednotlivé tarify. Nejvýhodnější tarif je zvýrazněn. Výsledek je možné prohlédnout i ve formě přehledného grafu. Pokud se vám nechce vyplňovat počty provolaných minut, můžete využít tři předdefinované profily, které lze dále snadno upravit.

 • Program stahujte na této adrese (422 kB).
 • Tarify 2000

   

  Nejčtenější

  Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

  Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

  Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

  Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

  Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

  Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

  Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

  Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

  Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

  Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

  Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

  Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

  Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

  V americké řece Presumpscot plave ledový disk

  Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

  Další z rubriky

  Aplikace: nabídka bydlení či vzpomínka na Michaela Schumachera

  Tablet pro práci i zábavu

  Nová aplikace serveru s nabídkami prodeje a pronájmu nemovitostí umožní uzavřít obchod bez zprostředkovatele. Vyzkoušet...

  Aplikace: turistický průvodce, odinstalátor balastu nebo tvoření memů

  Tablet vám pomůže na cestách i doma.

  Ze zajímavých aplikací jsme tento týden vybrali například šikovného turistického průvodce, nástroj na rychlé...

  Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

  Advantage Consulting, s.r.o.
  KRESLIČ JUNIOR

  Advantage Consulting, s.r.o.
  Středočeský kraj, Plzeňský kraj
  nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč

  Najdete na iDNES.cz