Ťuk ťuk, tady Yoga Book. Nový laptop od Lenova se otevře na zaklepání

  0:15aktualizováno  0:15
Berlín (Od zpravodaje Technet.cz) - Lenovo se na německém veletrhu IFA pochlubilo novou generací lehce kritizovaného Yoga Booku. Představený model C930 je velkým krokem vpřed, nedostatky předchůdce napravil a přišel s několika pěknými vylepšeními.

Nový Yoga Book C930 se otevírá na zaklepání. | foto: Koláž Tomáš Hegedüš, Technet.cz

Modelová řada Yoga Book od Lenova má novou verzi C930 a nejvíce zaujme funkce zaklepání. S ohledem na to, jak jsou Yoga Booky tenké, si v Lenovu řekli, že je třeba najít šetrný způsob rozevření přístroje. Na C930 proto stačí dvakrát jemně zaklepat a sám se vám otevře.

Notebook, nebo tablet. S Yoga Book to řešit nemusíte, umí být obojím

Lenovo nový model vystavilo na německém veletrhu IFA jako „nejtenčí laptop s dvojitým displejem a e-ink klávesnicí“ a titul lze brát jako výstižný popis. S tloušťkou necelého centimetru (9,9 mm) působí jako robustnější digitální sešit, čemuž odpovídá i váha 775 gramů. Kromě standardního displeje o 10,8 palcích jeho druhou polovinu tvoří e-ink displej, který se dokáže přeměnit v multifunkční klávesnici (podobně jako v modelu, který jsme testovali předloni).

Oproti předchozí generaci nemá klávesnice zpoždění a píše se na ní plynule s příjemnou vibrační odezvou (ta je cítit podstatně více, pokud hybrid držíte v ruce). Na výběr je až mezi třiceti jazykovými variacemi, přičemž přepnutí mezi nimi trvá několik sekund.

Virtuální klávesnici lze přeměnit na kreslící plochu, na kterou můžete psát či kreslit přiloženým stylusem. Ten s Yoga Bookem komunikuje přes Bluetooth a můžete proto kreslit například vedle na papír a vaše výtvory se zobrazí na displeji. Tužka sosá energii z malé AAAA baterie s uvedenou výdrží kolem 300 hodin.

Yoga Book můžete přeložit o 360° a využít třetí funkci e-ink displeje jako čtečku textu s příjemným displejem a trochu méně pohodlným držením. Číst si můžete nejméně 8,5 hodiny, což je výrobcem uváděná provozní výdrž baterie v klasickém režimu. Při používání pouze e-ink displaye (jako čtečka) spotřeba klesá a Yoga vydrží déle.

Určen pro všechny

Oba displeje jsou spojeny vícečlánkovým pantem, který umožňuje rozložit Yoga Book do všech myslitelných poloh. Tady se změna oproti předchozím generacím neděje. Novinkou je již zmíněné otevření na zaklepání. Úsměvná vychytávka funguje díky slitině s tvarovou pamětí, která při přepólování jedné z dvojice magnetů lehce odstřelí oba displeje od sebe.

Nový hybrid tabletu a laptopu

Kromě vzhledu potěší Yoga Book i uši dvojitým repráčkem s Dolby Atmos. Nechybí čtečka otisku prstů, připojení k LTE, nově krytka web kamery a dva USB-C porty. Modely vyjdou ve dvou barvách: šedavě stříbrné a nově také krémově bílé „mica“.

Nový model Yoga Booku je podle Lenova určen pro všechny a nezaměřuje se na určité skupiny (jako například Legion). Koupit si ho proto mohou v říjnu všichni, kdo za něj zaplatí startovací cenu 999 eur (cca 25 700 korun).

Yoga s artritidou

Název řady Yoga evokuje ohybatelné hybridy laptopu a tabletu, ale jak na IFA Lenovo ukázalo, nemusí jít jen o ně. Kromě C930 uvedlo i model C730, což je první Yoga, která není konvertibilní.

IFA 2018

Zkušební model vyvinulo Lenovo poté, co zjistilo, že téměř tři čtvrtiny využívá Yogu zejména v notebookové poloze a pouhá čtvrtina preferuje složení do tabletu.

Yoga C730 je tenká 11,9 milimetru, což je podle firmy nejnižší rozměr, aniž by bylo nutné ubírat na výkonu. Uvidíme, co nám Lenovo představí příští rok. Displej je má 15 procent vyšší maximální jas než předchozí generace a může se pochlubit i větší kapacitou baterií. Na jedno nabití vydrží deset hodin a díky turbo technologii stačí hodina nabíjení doplnit 80 procent baterie.

Náklady na cestu autora hradila společnost Lenovo.

 

Nejčtenější

Největší výpadek kolem Facebooku končí. Způsobila jej chyba v konfiguraci

Pro Twitter je zatím situace příznivá - využívají ji pro komunikaci s uživateli...

Populární služby Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp jsou stále pro některé uživatele po světě nedostupné, nebo...

Neuvěřitelná fotografie. Vznikala 26 let, je krásná a vylepší letadla

Americká agentura pro letectví a vesmír (NASA) zveřejnila fotografii, která na...

Americká agentura pro letectví a vesmír (NASA) zveřejnila fotografii, která na první pohled upoutala celý svět....

Letos začíná velké vypínání televize. V DVB-T se nejdřív odmlčí Praha

Mapa pokrytí signálem DVB-T2 na konci roku 2018.

Letos se budou vypínat první vysílače, které šíří signál první generace digitálního pozemního televizního vysílání,...

Kolik je 4 % ze 75? S tímto primitivním trikem to spočítá každý zpaměti

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento...

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento jednoduchý trik vám ale usnadní každodenní...

Na Ulož.to naleznete firemní hesla, faktury, e-maily i lékařské zprávy

Výsledek hledání výrazu „faktury“ na serveru Ulož.to

Analýza více než dvanácti tisíc souborů na serveru Ulož.to odhalila překvapivý problém. Někteří jej využívají pro...

Další z rubriky

Vylepšený standard microSD slibuje rychlost přenosu dat 985 MB/s

Nový standard microSD Express.

Tento týden byla představena vylepšená verze paměťových microSD karet popsaná ve specifikaci SD 7.1. Novinka nese...

Huawei kouzelně propojil notebook s telefonem. Stačí zatřepat

Huawei Matebook 14

Ke konci minulého týdne společnost Huawei oznámila vstup svých notebooků na český trh a jen chvíli poté na veletrhu v...

Přichází USB 4, jeho součástí bude Thunderbolt 3 a dvojnásobná rychlost

Logo USB 3.1

Specifikace další generace rozhraní USB se dostává do závěrečné fáze a mohla by být hotova zhruba za rok. S čím se...

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

Najdete na iDNES.cz