Hewlett Packard uvedlo notebook se stolním procesorem. Presario 3000 tak má být dalším z notebooků, které z cenových důvodů používají výkonu a výhod stolního Pentia 4, na úkor doby provozu na baterie - a zvýšených problémů s chlazením. Při dnešním uvedení v Las Vegas na Comdexu se však HP dušovalo, že notebooky jsou navrženy tak, aby zvládly jakýkoliv stolní procesor, který bude ve standardních konfiguracích i při nejnáročnějším provozu. Nový notebook překonává předchozí řadu Presario 1500 prakticky v každém ohledu - předností je zde především ohromný 16ti palcový displej a výkon výše taktovaného stolního Pentia 4.
Problémy však vznikají pro HP spíše v etické rovině - termální problémy stolních procesorů jsou jaksi předprogramovány v jejich vysokých emisích a malém prostoru v notebooku. Značný odvod tepla musí být řešen na úkor rozumné velikosti (i proto zde najdeme tak velký displej), rozumné spotřeby, zahřívání notebooku a maximálního zatížení. Plus, často vyšší hlučnost při provozu. Prostě - ve zkratce: problémů je zde více nežli výhod, krom té jediné - a tou je velice přijatelná cena dnes již takřka výprodejových modelů stolních Pentií 4. (Stejná mobilní mohou stát i o stovky dolarů více - což je výrazný náklad na notebooku v masové skupině, se zákazníky enormně citlivými na každé zvýšení.)
Hewlett Packard oznámilo dva notebooky - prozatím pro Spojené Státy Americké, pokusíme se pro Vás získat rozhovor s některým ze zástupců HP o jejich strategii v rámci EMEA, tedy našeho regionu. Zatím se nám zdála poměrně zmatená a málo flexibilní, HP/Compaqu unikaly možnosti, a konkurence zabírala cenná místa, ač v USA nabízí podstatně atraktivnější modely - mezi které bude patřit nově i řada 3000.
Konfigurace nových Presarií 3000 vypadají předběžně takto: 3008CL s 2.4-GHz Intel Pentium 4 procesorem, 512MB rychlé DDR paměti, 40GB diskem, kombo mechanikou DVD/CD-R/RW. Presario 3005US nabídne podobné vlastnosti, avšak takt pouze 2 GHz.