Tipy na zajímavé weby: Pronajměte si věci, nářadí, stroje či služby – internetová půjčovna

aktualizováno 
Nevyhazujte peníze oknem za nákup věcí, které potřebujete jen párkrát za život. Raději si je pronajměte za výhodnou cenu od jiných lidí. Nebo chcete samolepky pro své auto podle přání? Případně nevíte, v jakém programu otevřít nějaký soubor? Pak pro vás máme řešení.
zedník, nářadí

zedník, nářadí

Půjčte si, co potřebujete
Půjčsi.cz – www.pujcsi.cz

Půjčit si lze skoro cokoliv. Dokonce i vznášedlo či letadlo a loď. Jistě nejde o věci, které byste si půjčovali běžně, ale pokud potřebujete například nějaký kostým, šaty či stavební stroj, pak se zkuste obrátit na web Půjčsi.cz.

Jde o prostor pro pronajímání a půjčování zboží a služeb všeho druhu. Tato internetová půjčovna slouží pro každého bez rozdílu, lze zde pronajímat a půjčovat téměř vše a bez omezení a ještě výhodně. Proč tedy například kupovat míchačku, pokud ji potřebujete jen několikrát za život? Jednoduše a pohodlně si ji půjčíte. Pokud i vám doma něco leží zbytečně, zkuste využít této šance a přivydělat si jejím zapůjčením. Na webu naleznete jak průvodce půjčováním, tak i pronajímáním, kde je detailně popsáno jak na to. Nechybí ani vzor nájemní smlouvy, kterou byste při pronajímaní měli vytvořit a nechat při zapůjčení podepsat zájemcem. V případě, že se rozhodnete věci pronajímat, musíte počítat také s provizí pro provozovatele této služby. Ta je následující – pronajaté zboží do 1 000 až 10 000 Kč, provize 7 % a u zboží dražšího jak 10 000 Kč, potom 6 %).

Půjčsi.cz

 Podobné
Půjčovna.info – databáze půjčoven v ČR
Rockpoint.cz – půjčovna outdoorového vybavení 

Tuning samolepky
Autolepky.cz – www.autolepky.cz

Především díky komunistickému režimu bylo v naší republice mnoho věcí dlouho tabu. To co jinde ve světě brali za samozřejmost, u nás neexistovalo. Podobné to bylo například i s výbavou pro ladiče aut. Dnes je už situace jiná. Různé doplňky pro vylepšení auta jsou běžně k dostání. Řadu z nich lze zakoupit i přes internet. Nedávno se tu navíc objevila další služba, pomocí které máte možnost si svého čtyřkolového miláčka ozdobit samolepkou s vlastním motivem.

Na serveru Autolepky.cz tak máte užitečnou možnost vybrat si samolepky na boky auta, na kapotu, loga a nápisy, obrázky, xichty, skulls & devils, zvířata, draky, tatoo, šachovnice atd. Díky přítomnosti web aplikací je možné nastavit a upravovat různé parametry při objednávání zboží. Takže při výběru samolepky máte možnost zvolit nejen její velikost (od 10 x 2,2 až po vlastní velikost), barvu, ale i způsob lepení (klasicky čitelné, zrcadlově obrácené). A nebojte se, jak se má samolepka správně nalepit se dozvíte také. U každé samolepky je přiložený návod, kde najdete přesný postup lepení. Samozřejmě ne všichni si z nabídky vyberou, a tak pro ty ostatní tu je zakázková výroba. Máte-li dekor či libovolné logo, které chcete vyrobit, stačí ho zaslat do e-mailové schránky služby. Obrázek bude zpracován a vám zpět odeslán ke korektuře. Zboží je zasíláno Českou poštou.Autolepky.cz

 Podobné
Auto-samolepky.cz – samolepky pro auta
Samolepky.cz – tisk a výroba různých samolepek

Čím otevřít neznámé typy souborů
Filext.com - www.filext.com

Poměrně lehce se můžete dostat do situace, kdy vám známý či kolega pošle nějaký soubor a vy ho ve svém PC nemůžete otevřít, protože prostě nemáte odpovídající programové vybavení. To se vám však již nestane, pokud začnete používat následujícího pomocníka.

Firmy, které se zabývají výrobou software, používají pro své aplikace celou řadu formátů. V praxi to potom znamená, že pro obrázky, videa, dokumenty, hudbu atd., je zapotřebí vždy jiný formát. Proto vám dnes přinášíme tip, který vám pomůže prozradit, čím otevřít soubory jako PDF, SXW, XML, XLS, DOC, PPT, AVI, MPEG, DVD-Video atd.. Na stránkách PNDesign naleznete abecedně roztříděné koncovky souborů včetně jejich variant a hlavně popisu k čemu slouží, případně i odkaz k programu. U každé přípony je k dispozici její popis a odkaz na stránky přidružené aplikace nebo firmy vyvíjející daný software. Tento seznam byl získán z několika internetových zdrojů a určitě není zcela úplný. Může obsahovat i neaktuální nebo nesprávná data. Často ovšem může usnadnit práci a čas při hledání toho správného programu nebo zjištění typu souboru.Filext.com

 Podobné

Akonapc.sk – seznam souborových přípon
PNDesign.cz – seznam přípon a jejich základní popis

Uwwwízlo v síti
Chcete virtuální 3D kostku s vlastními obrázky? Tak zkuste tuto. Na internetovém odkaze www.jellymuffin.com si totiž můžete do kostky nahrát libovolné obrázky, nastavit její rotaci, průhlednost, barvu atd. Po dokončení se vygeneruje HTML kód. Umístíte-li ho na nějaké internetové stránky, pak se zde kostka zobrazí.
Potřebujete-li si bez větší námahy uložit e-mailové adresy, které se vyskytují v nějakém e-mailu? Pak si na to povolejte on-line pomocníka. Pomocí e-mail extraktoru stačí vložit text z e-mailu do speciálního pole a kliknout na tlačítko Extract.
IAN.cz je zkratkou pro Instantní Astronomické Noviny. Na těchto stránkách je shromážděno mnoho informací ze světa astronomie a kosmonautiky. Zkuste si například prohlédnou misi raketoplánu Endeavour a to jak ve videích, tak i fotografiích.Instantní Astronomické Noviny

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Další z rubriky

Facebook bude muset v Německu omezit zpracování dat uživatelů

Logo Facebooku

Facebook nesmí podle rozhodnutí německých úřadů spojovat data uživatelů, která získal z různých platforem.

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Rusko si kvůli válce vyzkouší odpojení od světového internetu

Ilustrační foto - internet

Rusko plánuje operaci, při níž che vyzkoušet, zda se dokáže odstřihnout od světového internetu a zvládne ho provozovat...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz