Diskuze

Myš do druhé ruky? Nová periferie od Logitechu

Firma Logitech představila poměrně unikátní zařízení - NuLOOQ navigator. Malý bochánek o rozměrech tenisového míčku a půlkilové hmotnosti by se podle Logitechu mohl stát "nejlepším přítelem vaší myši". Bude uživatelům skutečně k něčemu dobré, nebo je to jen další kus nadbytečného hardware?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Varan

16. 10. 2006 10:18
Trackball

Kdysi (před cca 12 lety!) jsem jsem dostal úžasný (= těžký a na svou dobu kvalitní) track-ball. Kouli měl jak z kulečníku. Plně nahradil myš a práce na stole plném papírů byla perfektní. Pak se ale pokazil, vyzkoušel jsem několik nových, ale žádný nedosahoval kvalit toho prvního.

Jsem tedy zpět u myši a občas, když se mi pod ni dostane papír, se kterým pohybuji spolu s myší, si nostalgicky vzpomenu :-)

Závěr: Zařízení je fajn, pokud někomu (např. grafikovi) pomůže, domácí uživatel by možná víc ocenil  multimediální klávesnici s možností nastavení funkcí k jednotlivým klávesám.

0 0
možnosti

...

14. 10. 2006 12:24
Někdo z Technetu zase myslel...

Logitech sám již při uvedení této periferie pro Maca upozornil, že je to vysoce specializovaná věc určená především grafikům pro práci ve Photoshopu, kde jim urychlí práci. Pro domácí použití to prostě nebylo vynalezeno! Tudíž to nemůžete hodnotit jako BFU!8-oRv Pro ne-grafika to skutečně je kus nadbytečného hardware!

PS: Jako těžítko by se to jistě dalo použít, avšak lidé z logitechu mají jiný důvod větší váhy: NEHÝBE SE TO NA STOLE vy inteligenti!

Příště si přečtěte materiály, než něco zkritizujete;-€;-O!!

0 0
možnosti

paxik

14. 10. 2006 13:49
Re: Někdo z Technetu zase myslel...

V článku není přece ani zmínka o tom, že by se snad NuLOOQem mělo po stole hýbat. Naopak je tam napsáno, že se s ním hýbat nebude. Jako těžítko sloužit nejspíš může, pokud znáte, jak to v grafickém studiu vypadá, tak víte, že je vítána každá těžká věc, kterou se můžou desítky papírů trochu přidržet.

Vzhledem k tomu, že jde, jak sám říkáte, o specializovanou periferii, nevěnovali jsme vysvětlení funkcí tolik prostoru, jako u jiných, častěji používaných zařízení.

V podstatě jste svým přispěvkem potvrdil závěr, ke kterému dospěla redakce (a tento závěr nemusí být jasný těm, kdo tiskovou zprávu nečetli). Je ještě něco, co byste nám rád vyčetl? :)

0 0
možnosti