Do tuzemských prodejen by se tak oficiálně poprvé mohlo dostat vůbec první zařízení od Google, kde se na vývoji a výrobě oficiálně nepodílel žádný další výrobce. Připomeňme si, že Chromecast je zařízení, které se zasune do HDMI konektoru v televizoru, připojí k USB kvůli napájení a streamuje obraz z prohlížeče Chrome nebo některých multimediálních služeb přes wi-fi. Podrobnou recenzi přístroje najdete zde.
Biondo nebyl konkrétní, co se zahájení prodeje týká, odkazuje však neurčitě na příští rok.
"Rádi bychom zpřístupnili Chromecast i českým uživatelům v průběhu příštího roku, momentálně ale nemáme žádné konkrétnější informace, které bychom mohli potvrdit," řekla našemu serveru Martina Ondrušová z tiskového oddělení Googlu.
Možná ještě zajímavější než zahájení prodeje Chromecastu je Biondova informace o dostupnosti Google Glass. Ty by se rovněž mohly dostat do Česka. "Do budoucna plánujeme přivézt také brýle Google Glass, od nich si hodně slibujeme," uvedl pro Euro Biondo. Je to o to překvapivější informace, protože centrála Googlu tvrdí, že v případě brýlí Google se chce soustředit na americký trh.
Obě na první pohled protichůdné informace však nemusí být nutně v rozporu. Jak z rozhovoru s viceprezidentem vyplývá, Česko by se mohlo stát takovou malou laboratoří Googlu. Nebylo by to poprvé, kdy by si Google nové služby "zkoušel" v Česku a ty se tak objevily nečekaně brzy. Asi nejviditelnější v tomto ohledu je StreetView, které mělo nejhustší pokrytí z evropských zemí. Ale poměrně brzy sem dorazil i Google Translate nebo rozpoznávání hlasu.
Zda to souvisí s údajným vrozeným "štouralstvím" Čechů, jak poukazuje D'Asaro Biondo, nebo se snahou zajistit si dominantní postavení na trhu, jak je to Google zvyklý dělat v drtivě většině zemí, můžeme jen spekulovat.