Volejbalisté Ostravy vyhrají základní část

Volejbalisté Ostravy vyhráli v 25. kole extraligy na palubovce Zlína bez ztráty setu a upevnili si vedení v soutěži. V základní části už nemohou být předstiženi. V moravském derby však svou plnou sílu neukázali. Ke zdolání domácích jim stačil průměrný výkon. Opava si po pětisetovém dramatu dvezla výhru z Českých Budějovic.

Zlín - Ostrava 0:3 (-22, -22, -21)
Zlínští se o lepší výsledek připravili sami, když zcela selhali zejména na podání a nedařilo se jim ani v útoku. Ostravě stačil průměrný výkon.
"Od půlky prvního setu jsme dělali elementární chyby. Hráli jsme zbytečně ustrašeně," řekl pro svazovou webovou stránku zlínský kouč Roman Macek.
Rozhodčí: Pecháček, Pavelek. Čas: 64 min. Diváci: 300.

České Budějovice - Opava 2:3 (-16, 23, -5, 19, -11)
V prvním setu měla Opava jasnou převahu, ale Jihočeši postupně hru vyrovnali a zápas dvou sousedů v tabulce dospěl až do tie-breaku. V něm Opava těžila z toho, že udělala méně chyb než domácí.
Rozhodčí: Záhorcová, Palát. Čas: 130 min. Diváci: 350.

Příbram - Liberec 1:3 (-20, 17, -22, -22)
Liberecký tým dostal svého soupeře pod tlak servisem, největší starosti dělali v tomto směru domácím přihrávačům nahrávač Ticháček a univerzál Bíza. S podáním příbramských hráčů naopak Dukla neměla takové problémy a vítězstvím si pojistila
druhé místo v tabulce.
Rozhodčí: Hudík, Labašta. Čas: 96 min. Diváci: 300.

Kladno - Benátky nad Jizerou 3:0 (17, 17, 15)
Benátky na palubovce úřadujícího mistra působily odevzdaným dojmem, takže Kladno vyhrálo bez problémů i bez nemocného smečaře Januška. Hosté utkání vůbec nezvládli, ve třetím setu se navíc museli obejít bez Zity s Václavem Němečkem, kteří za vulgární výrazy vůči rozhodčím dostali červenou kartu a byli vyloučeni.
Rozhodčí: L. Grabovský, Kovář. Čas: 65 min. Diváci: 200.

Ústí nad Labem - Brno 3:2 (31, 22, -19, -21, 13)
Obrovské drama rozhodli pro sebe domácí po více než dvou hodinách a mají téměř jistou účast v play off. Úvodní set trval 35 minut a hosté v něm nevyužili dva setboly. Ve druhém dějství Ústečtí od poloviny setu bodově odskočili, pak ale měli problémy s přihrávkou a Brno toho využilo k vyrovnání na 2:2. V rozhodujícím dějství se Ústí dostalo od stavu 5:5 do čtyřbodového vedení, Brňané ještě srovnali na 12:12, ale po útoku jejich smečaře Diviše do autu se radoval domácí tým.
Rozhodčí: Činátl, Krtička. Čas: 124 min. Diváci: 500.