Liberec už zase vede extraligu o pět bodů

• 4
Liberečtí volejbalisté opět vedou extraligu o pět bodů. Po čtvrteční prohře s druhými Budějovicemi zdolali ve 25. kole soutěže bez potíží Příbram, zatímco jejich pronásledovatel neuhrál v Opavě ani set. V dalších sobotních zápasech porazili ostravští hráči Zlín a Kladno zvítězilo v Brně.

Ostrava - Zlín 3:0 (14, 22, 20)
Volejbalisté Ostravy na domácí palubovce porazili Zlín hladce 3:0. Hosté se dostali do hry jen ve druhém setu, kdy domácí na chvíli polevili, ale nakonec ho stejně vyhráli 25:22. Ve třetí sadě Zlínu povolili jen dvacet bodů a za hodinu a šest minut se radovali z vítězství.

Rozhodčí: Antušák, Pecháček. Čas: 66 minut. Diváci: 300.

Liberec - Příbram 3:1 (20, 21, -21, 17)
Volejbalisté Dukly Liberec porazili Příbram 3:1. Slabší chvilku si vybrali jen ve třetím setu, kdy jim odešel příjem a prohráli ho 21:25.

Rozhodčí: Švejda, Labašta. Čas: 98 minut. Diváci: 550.
Ostrava: Štika, Steffan, Cerha, Zvolánek, Burrow, Jedlička, libero Správka - Procházka.
Zlín: Jánošík, Fila, Herich, Černý, Čajan, Sedláček, libero Chromý - Bolehovský, Svoboda, Jakubíček, Calábek, Filo.

Opava - České Budějovice 3:0 (15, 18, 22)
Opavané disponovali podstatně lepším blokem, který dělal hostům útočícím z hlavního kůlu velké problémy. Vítězům se navíc dařily útoky středem a měli lepší servis. V posledním setu Jihočeši ještě vedli 20:19, ale závěr zvládl lépe celek domácích.

Rozhodčí: Blažek, Pavelek. Čas: 75 minut. Diváci: 650.

Brno - Kladno 2:3 (23, -25, 22, -23, -11)
Ve velmi vyrovnaném utkání porazili kladenští volejbalisté Brno 3:2. Domácí vedli 2:1 na sety, ale pak si obhájci titulu vynutili rozhodující pátý set. V něm Kladno lépe podávalo a po výhře 15:11 se radovalo z vítězství.

Rozhodčí: Došlík, Dočkal. Čas: 135. Diváci: 500.