Favoritky začaly extraligu vítězně

Praha - Nový ročník extraligy volejbalistek začal pro favorizované celky úspěšně. Mistrovské Brno ztratilo v domácím prostředí v souboji s Přerovem jen set, slávistické obhájkyně stříbra si hladce poradily s Libercem. Uspěl i pražský Olymp, který ovšem rozhodl o výhře v Ostravě až v tie-breaku.

Slavia Praha - Liberec 3:0 (17, 18, 23)

V hale v Edenu se hostující tým sice snažil vyrovnat zkušenějším Pražankám, ale povedlo se mu to až v třetím setu. Ze stavu 20:23 dokázaly liberecké hráčky dotáhnout ztrátu, vzápětí však přišly jejich dvě nevynucené chyby.

Rozhodčí: Krtička, Večeřa. Čas: 61 min. Diváci: 150.
Slavia: Mitáčová, Koloušková, Jonášová, Kallistová, Havellková, Hokešová, libero Jášová - Mezerová, Doležalová.
Liberec: Endlerová, Vinecká, Vlásková, Neumannová, Langová, Smolková, libero Svobodová - Soumarová, Lundáková.

Brno - Přerov 3:1 (-26, 14, 16, 17)

Po nervózní koncovce prvního setu, kterou hostující hráčky vyhrály 28:26, zlepšily brněnské mistryně přihrávku i útok a soupeřky jednoznačně přehrály. Nejlepšími aktérkami zápasu byly domácí kapitánka Tobiášová a smečařka Franková.

Rozhodčí: Dočkal Gall. Čas: 97 min. Diváci: 150.
Brno: Kubinová, Franková, Magátová, Tobiášová, Těknědžjanová, Ryšavá, libero Tomanová - Bradáčová.
Přerov: Maslaňáková, Michnová, Fiedlerová, Nakládalová, Nucová, Hrabalová, libero: Zajícová - Krejčířová, Balážová, Mičková.

Ostrava - Olymp Praha 2:3 (-16, 20, 23, -23, -11)

Domácí hráčky zahájily zápas špatně, kazily přihrávku a Olympu odevzdaly první set. Pak sice zabraly a k výhře měly blízko ve čtvrté sadě, jenže po zlikvidování ztráty 19:23 už nedotáhly šňůru do konce. V tie-breaku pomohla Ostrava soupeřkám sama k vítězství čtyřmi zkaženými servisy.

Rozhodčí: Z. Grabovský, Antušák. Čas: 123 min. Diváci: 210.
Ostrava: Kolářová, Jakubšová, Útlá, Máleková, Orlovská, Divoká, libero Spáčilová - Holingrová, Sajdová, Haškovcová.
Olymp: Bečvářová, P. Novotná, Bonnerová, Šmídová, Sládková, Pastulová, libero Felbábová - Davidová, Nejmanová.