TO ZVLÁDNEME! Volejbalistky Prostějova během utkání s Ostravou.

TO ZVLÁDNEME! Volejbalistky Prostějova během utkání s Ostravou. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Čtvrtfinále volejbalistek: Brno, Prostějov a Olymp uspěly i podruhé

• 0
Druhé čtvrtfinálové zápasy v ženské extralize zvládly znovu lépe favorizované celky. Prostějov jasně porazil Ostravu, Brno nedalo šanci Frýdku-Místku a bez ztráty setu uspěl také Olymp proti Slavii. Všechny vítězné týmy dělí jedna výhra od postupu.

Olomouc s Přerovem rozehrály svou sérii o den dříve než ostatní celky a Hanačky vedou 2:0 na zápasy.

Poslední třetí bod mohou úspěšné týmy získat v sobotu na hřištích soupeřů, respektive olomoucký tým v Přerově již v pátek.

Prostějovský gigant přesvědčuje o svých kvalitách, Ostravě nedal nejmenší šanci. "Měli jsme výpadek ve druhém setu, kde jsme často chybovali na podání i v útoku, přidaly se také nedostatky v poli. Soupeř toho využil a získal dvacet bodů, jinak byl herní rozdíl mezi oběma týmy opět velký," řekl prostějovský trenér Miroslav Čada.

Brno po sobotní šťastné výhře nad Frýdkem-Místkem a třech odvrácených mečbolech dnes nepřipustilo podobné komplikace a zvítězilo 3:0. Zápas se hrál v Tišnově v rámci podpory tamního volejbalu.

Nečekaně jednoznačné je také pražské derby. Olymp i podruhé porazil vršovického rivala ve třech setech a po domácích zápasech má rovněž ideální výchozí pozici.