Brňanky si pojistily první místo

Praha - Volejbalistky Brna si v sobotu definitivně pojistily to, že do play - off extraligy půjdou z prvního místa. Obhájkyně zvítězily v desátém kole nadstavbové skupiny A1 na palubovce Ostravy nad domácím celkem 3:1. Olymp neuspěl ve Frýdku-Místku, kde nezvládl tie-break. Frýdek má díky tomu jistou třetí pozici, čtvrtá bude Ostrava.

Ve skupině A2 jde už jen o to, zda postoupí Olomouc, či Liberec. Slávistky sice doma podlehly poslednímu Přerovu 2:3, celkový poměr setů jim však už nyní zaručil účast ve čtvrtfinále. Brno a Olymp budou nasazeny přímo do semifinále.

Skupina A1

Ostrava - Brno 1:3 (-20, 18, -27, 11)
Domácí tým ztratil proti obhájkyním titulu dramatickou koncovku důležitého třetího setu poměrem 27:29 a poté zcela ztratil koncentraci, takže čtvrté dějství pro něj skončilo debaklem.
Rozhodčí: Pavelek, Antušák. Čas: 95 min. Diváci: 300.

Frýdek-Místek - Olymp Praha 3:2 (22, -21, 20, -15, 14)
Olymp znovu ve Frýdku neuspěl, ve vyrovnaném zápasu byl po koncovce tie-breaku šťastnější domácí celek. Nejlepšími hráčkami zápasu byly domácí Šímová a Pražanka Kalčíková.
Rozhodčí: Dvořák, Dočkal. Čas: 105 minut. Diváci: 450.

Skupina A2

Slavia - Přerov 2:3 (-17, 18, 22, -24, -12)
Volejbalistky Slavie prohrály v desátém kole nadstavbové extraligové skupiny A2 doma s posledním Přerovem 2:3. Utkání slabé úrovně nedokázaly domácí hráčky ukončit ve čtvrtém setu, kdy odvrátily čtyři setboly a vyrovnaly na 24:24, a ani tie-break potom nezvládly.
Rozhodčí: Švejda, Labašta. Čas: 123 min. Diváci: 100.

Liberec - Olomouc 3:1 (21, -21, 23, 21)
První set rozhodl kvalitní servis domácí Havelkové. V druhém dějství odpověděla Olomouc rovněž větší razancí na podání a vyrovnala, v dalších sadách potom rozhodla větší bojovnost Severočešek, které tak mají nadále šanci na postup do čtvrtfinále.
Rozhodčí: Pejpal, Hudík. Čas: 91 min. Diváci: 150.