Loterie Korunka u Sazky skončila. Smlouva s Chance prý nebyla výhodná

UŽ BEZ KORUNKY. Téměř půl roku mohli sázkaři v Česku vsázet číselnou loterii Korunka i na terminálech Sazky. V sobotu vedení firmy s Chance ukončilo spolupráci. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

25 2012
Číselná hra od sázkové kanceláře Chance s názvem Korunka od soboty výrazně oslabila. Už ji totiž nebude možné vsázet na terminálech Sazky, nové vedení loterijní firmy ukončilo s Chance spolupráci. Je to další z kroků v rozsáhlém "úklidu" po bývalém šéfovi Aleši Hušákovi.

Od konce srpna loňského roku se Korunka, která na pobočkách Chance funguje už od roku 1997, postupně drala po podvědomí sázkařů a soutěživých Čechů. Na rozdíl od konkurentů Tipšestky či loterie Fortuna Loto k tomu však nepotřebovala masivní reklamní kampaň. Na podzim se pouze objevilo pár billboardů. Stačilo, že Chance spojila síly se Sazkou.

V sobotu 21. ledna v 18 hodin si mohl vsadit Korunku přes terminál Sazky poslední člověk. Podle nových šéfů největší loterijní společnosti u nás byla smlouva s Chance nevýhodná. Byla jakýmsi Hušákovým "pohrobkem". Jeho nástupci mu vyčítali i to, že do terminálů pustil přímou konkurenci Sportky, nejstarší číselné loterie. Spolupráci se snažil vypovědět už konkurzní správce Cupka, ale nešlo to kvůli vysokým sankcím.

Nynější podmínky ukončení spolupráce s Chance zástupci Sazky komentovat nechtěli. Tiskový mluvčí společnosti Václav Jalovecký pro agenturu ČTK potvrdil výše zmíněná fakta a prozradil, že v první polovině roku Sazka uvede na trh svou vlastní číselnou loterii.

"Přiznávám, že pro mě je to ze strany Sazky překvapivý krok, především protože Korunka byla i v její síti velmi úspěšná, nicméně jej respektujeme," řekl Zdeněk Brázdil, generální ředitel Chance. Korunka totiž vydělávala sázkařům "korunky". Za poslední tři měsíce roku 2011 vyhráli přes 80 milionů a za pár týdnů v novém roce už Korunka zaznamenala dva milionáře.

Korunka však nekončí úplně, Chance ji provozuje dál. "Snížení počtu míst, kde lze Korunku hrát, jako vážné omezení nevnímáme. Máme vlastní pobočkovou síť a Korunku si mohou zákazníci vsadit i po telefonu," tvrdí mluvčí společnosti Markéta Světlíková.

V současnosti je v Česku přes 300 kamenných poboček, vedení firmy navíc jedná o rozšíření distribuční sítě. "S jedním partnerem už máme dohodu o spolupráci uzavřenou," trochu poodhalil plány Brázdil.

Autor:
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta, která ztrácí bod....

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i statisícové částky....

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli více než miliardu...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října možná bude i v...

Najdete na iDNES.cz