Rygla dělilo jedenáct vteřin od vítězství

B r e i t e n w a n g - Další ze skvělých letošních výkonů ve Světovém poháru sduženářů předvedl Ladislav Rygl v rakouském Breitenwangu. Po skokanské části vybíhal na šestém místě, ale díky čtvrtému nejlepšímu času v běžecké části se dokázal propracovat až na druhou pozici za vedoucího muže Světového poháru Fina Sampu Lajunena. Na třetím místě doběhl rakouský sdruženář Felix Gottwald.

Pouhých jedenáct vteřin nakonec Rygla dělilo od druhého letošního vítězství v seriálu sdruženářských závodů, přitom po skokanské části, kde dolétl na značku 85 metrů, ztrácel zhruba třičtvrtě minuty.

V běhu se Rygl postupně dostal před tři Japonce, kteří po tradičně dobrém skoku v běžecké části ztratili. Stejně jako v tomto závodě patří Ryglovi třetí příčka i v dosavadním průběhu Světového poháru. Další český závodník Milan Kučera se také neztratil a doběhl na čtrnáctém místě.

Lajunen využil vynikajícího výkonu ve skoku, který díky pokusu dlouhému 90 metrů vyhrál, a v běhu si už jen hlídal vedoucí pozici. V letošním ročníku SP zvítězil už popáté. Odstup druhého muže v celkovém pořadí, Nora Vika, se pro jeho absenci v Breitenwangu zvýšil již na 215 bodů. Příští závod SP se uskuteční o víkendu 22. a 23. ledna v Liberci a Bedřichově.

Výsledky - sprint: 1. Lajunen (Fin.) 19:05,7, 2. Rygl (ČR) -10,9, 3. Gottwald (Rak.) -28,8, 4. Ackermann (Něm.) -37,9, 5. Lodwick (USA) -40,4, 6. Ogiwara (Jap.) -41,4, 7. Braaten (Nor.) -52,5, 8. Haseney (Něm.) -53,1, 9. Elden -57,2, 10. Östvik (oba Nor.) - 58,7, ... 14. Kučera (ČR) -1:08,6.
Stav SP (po devíti závodech): 1. Lajunen 1200 bodů, 2. Vik (Nor.) 985, 3. Rygl 737, 4. Ackermann 671, 5. Mantila (Fin.) 579, 6. Gottwald 565, ...34. Kučera 159, 55. Matura (ČR) 47.