Říčany předvedly v závěru báječný obrat

• 2
Praha - Dramatický souboj loňských finalistů ozdobil úvodní jarní kolo ragbyové extraligy. Říčany v něm v závěru vyklouzly z nepříjemného výsledkového klinče Tatry Smíchov, otočily skóre a díky důležitému vítězství poskočily do čela tabulky. Druhá Sparta remizovala v Brně a Praga udolala doma Bystrc.

V zápase Tatry Smíchov a Říčan se během 80 minut změnilo vedení sedmkrát. Tatra ještě pět minut před koncem vedla 20:15, v samém závěru však Kučera vyrovnal a Nevický z následného kopu otočil skóre na konečných 22:20 pro hosty. Říčany tak vedou tabulku o bod před Spartou. "Byl to pěkný, dramatický zápas, při kterém jsme měli herní štěstí nakonec my. S úrovní hry prvního jarního zápasu jsem velmi spokojen," podotkl kouč Říčan Marek Valeš.

Sparta v Brně přišla o vedení také krátce před koncem zápasu, kdy domácí Žemlička vyrovnal položenou pětkou na 15:15. O kuriózní body Sparty se zasloužil rojník Luděk Bredler, který na neobvyklém postu proměnil kop ze hry a získal pro Pražany tři body. "Mám radost z nečekaného nerozhodného výsledku, který jsme získali v utkání, jež jsme nakonec mohli vyhrát. Stačilo proměnit jeden ze tří kopů po pětce," řekl po utkání trenér Brna Jiří Šťastný.

Poslední Bystrc nastoupila proti předposlední Pragovce. Pražané měli do půle se soupeřem starosti, ale pak položili čtyři pětky a vyhráli 24:7.

Ragbisté Havířova zahájili jarní část extraligy vítězstvím nad Vyškovem 18:8 a posunuli se v tabulce na čtvrté místo právě za svého dnešního soupeře. Vyškov má rovněž 18 bodů, ale je třetí díky lepšímu skóre.