Jedlička proměnil všechny starty ve vítězství

Pardubice - Čtyři disciplíny a vždy vítězství. Pardubickému plavci Jiřímu Jedličkovi vyšel dokonale start na tradičním mítinku Axis Cup v Jihlavě. Reprezentant, který se chystá na světový šampionát v krátkém bazénu, nenašel na Vysočině ani jednou přemožitele. Jedlička potvrdil v Jihlavě pozici současné české jedničky mezi prsaři.

Vyhrál 100 i 200 metrů, což jsou jeho tratě pro mistrovství světa v Šanghaji, a triumfoval i na padesátimetrovém sprintu. Čtvrté prvenství přidal na polohové stovce.

"Porazil i mistra republiky Tomáše Fučíka," podotkl trenér Tomáš Neterda.

Na stupně vítězů vystoupili při jihlavském mítinku, jehož se zúčastnili závodnici ze čtyř zemí, i dvě pardubické plavkyně. V polohových závodech skončily druhé - Lenka Korchňáková na stovce a Tereza Sejpková na dvojnásobné trati.

"Terezu porazila jen slovenská mistryně Livia Bizubová. Pro kompletní reprezentaci Slovenska to byl nominační závod pro mistrovství světa," řekl Neterda.

Obě pardubické plavkyně vybojovaly i bronz. Společně s Danielem Hylmarem a Martinem Sedlákem ho se o něj postaraly ve smíšené kraulařské štafetě.

100 m v. zp.: 4. Korchňáková 58,81.
Smíšená štafeta 4x50 m v. zp.: 3. Pardubice (Sejpková, Hylmar, Korchňáková, Sedlák) 1:43,14.